«Ароматне захоплення»: на Донеччині набуває популярності пряничний бізнес

Жителька Новогродівки Наталя Райковська, за освітою педагог-психолог, колишня завідувачка ясла-садочком, перетворила давнє хобі-захоплення на бізнес та започаткувала у містечку новий пряничний бренд «Райські пряники»


Захоплення Наталі виготовленням пряників і пряничних виробів, яке вже триває понад 2,5 роки,  почалося з подарунка – пасхального пряника, повідомляє «Бізнес-Схід».  

Поступово аматорське уподобання перетворилося на професійне хобі. Жінка не просто цікавилась цією темою, вона постійно навчалась і підвищувала власну кваліфікацію. 

На початку 2016 року вона відвідала професійний майстер-клас з випікання пряників у Дніпрі, пізніше закінчила Велику пряничну школу Вєри Черневич.

Першими вдячними клієнтами Наталі стали її родина, рідні і знайомі. А найперше «велике» замовлення у 60 пряників для вихованців дитячого садочка зробила рідна сестра майстрині, яка всіляко підтримувала Наталю у її починаннях.

Поступово шляхом розповсюдження візитівок з власноруч виробленою продукцією, а також за допомогою «сарафанного радіо», Наталя обросла постійними клієнтами. Життя жінки перетворилося на вічний рух: вдень основна робота, а вночі – випікання пряників. Такий ритм жінка довго витримати не могла, тож довелося обирати – або улюблене хобі перетворити на бізнес, або залишитися на старій роботі.

 

«Мені було дуже страшно зробити перший крок, та навіть і зараз я ще боюся. Я тільки вчуся бути підприємницею, працювати одночасно і бухгалтером, і власницею, і пекаркою. Але я ризикнула, тому що я вирішила, що буду все життя жалкувати, що не спробувала», - ділиться новоспечена підприємниця.   

Варто сказати, що Наталя родом з Донецької області, де жила до 2015 року і працювала завідувачкою дитсадочком, а потім через військові дії вимушена була залишити рідну домівку та переїхати на батьківщину чоловіка – до Новогродівки. Наразі жінка мешкає вдвох з чоловіком, який повністю її підтримує та всіляко допомагає. Наталя має двох дорослих дочок і навесні готується набути нового для неї статусу – бабусі. Тож мотивація творити нові пряничні шедеври і розвиватись далі у підприємниці дуже сильна.

У Новогродівського міського центру зайнятості Наталя отримала одноразову допомогу по безробіттю  для започаткування власної справи та нещодавно зареєструвалась як приватна підприємниця. Жінка постійно навчається новим технологіям виготовлення смаколиків, бере участь у майстер-класах, навчає інших розписувати пряники та із задоволенням ділиться власними кулінарними секретами.

Наразі у Новогродівці жінка не має конкурентів, тож плани на майбутнє амбіційні – створити смачний та цікавий пряничний простір для мешканців містечка.

«Є простий шлях до успіху – насолоджуватись життям, займатися тим, що подобається. Коли мета – це процес, а не результат, тоді життя набуватиме справжнього смаку і приноситиме радість й задоволення», - відзначила Наталя. 

 

За матеріалами Донецької Обласної служби зайнятості

 

Источник:https://bizshid.com/news/789-smachni-groshi-na-donechchini-nabuvae-populyarnosti-pryanichnij-biznes

Источник:  https://rabota-i-trud.ua

11.12.2018

Читать остальные статьи...