Друге дихання: ветеран, який пережив два інсульти, відкрив медичний центр для побратимів

Чому вирішив відкрити медичний центр після реабілітації у Чехії, з якими перепонами зіштовхнувся, як в умовах війни виграти грант для ветеранського бізнесу та про допомогу побратимам з тилу


Попри численні контузії, два інсульти та місяці складної реабілітації, киянин Петро Красицький вирішив запустити бізнес, створити нові робочі місця та надавати якісну медичну допомогу, в тому числі своїм побратимам.

Ветеран російсько-української війни, завдяки грантовій підтримці та допомозі сімейної лікарки Юлії Барболіної відкрив медичний центр «Разом».

Якісні медичні послуги тут отримують як цивільні, так і військові. Але є в клініки певна особливість — два дні на місяць лікарі відводять винятково для учасників бойових дій, ветеранів та родин загиблих Героїв. Всі послуги, включно з УЗД-діагностикою, надають абсолютно безкоштовно. Співпрацює медичний центр «Разом» з «Київ Мілітарі Хаб».

Чому вирішив відкрити медичний центр після реабілітації у Чехії, з якими перепонами зіштовхнувся, як в умовах війни виграти грант для ветеранського бізнесу та про допомогу побратимам з тилу, — Петро Красицький розповів журналістці «Вечірнього Києва».

Під час інтерв’ю з Петром Красицьким

ПРО ЧИСЛЕННІ КОНТУЗІЇ, ДВА ІНСУЛЬТИ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ ЗА КОРДОНОМ

Петро Красицький у 2015-ому році проходив службу у 25-й повітрянодесантній бригаді. З початку повномасштабної війни приєднався до 101-ї бригади охорони Генерального штабу, а згодом захищав Україну від окупантів у 72-й штурмовій бригаді «Чорні Запорожці»:

«Спочатку стояли на захисті столиці, тоді воювали на Сході. Погіршення здоров’я відчув чи не одразу, але розумів, що маю досвід і повинен захищати країну. Тому майже рік воював на пігулках. Перший інсульт стався, коли я був на Сході України у складі 48-го батальйону 72-ї бригади. Тоді лікувався десь місяці зо два, а далі ВЛК і списання…

Тепер ветеран допомагає своїм побратимам у тилу

Потім прийшов на прийом до своєї сімейної лікарки Юлії Барболіної. Вона відправила мене на МРТ. Коли показав їй результати, одразу викликала швидку. Виявилося — повторний інсульт. Паралізувало праву сторону. Саме Юлія Станіславівна і виходила мене. Була ще реабілітація у спеціалізованій клініці в Чехії, куди мене направив «Київ Мілітарі Хаб». Там я і задумався, чому у нас в Україні найпрофесійніші лікарі, а сервісу належного, як у європейців, немає».

Повернувшись додому, ветеран поділився своїми думками із сімейною лікаркою і запропонував разом відкрити в Києві клініку, де можна буде отримати послуги потрібних лікарів в одному місці, не чекаючи годинами в черзі.

«Ну якось так… Юлія Барболіна — це мій сімейний лікар. Людина, яка мене поставила на ноги після інсульту, а зараз ось ця клініка — наша спільна справа», — посміхається пан Петро, знайомлячи нас з пані лікаркою, яка окрім керуючої посади, консультує хворих і проводить УЗД-діагностику.

Юлія Барболіна робить УЗД-діагностику

«ПРОХОДИЛИ КУРСИ З ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ, А НОЧАМИ ПИСАЛИ ГРАНТИ»

Петро Красицький зізнається, що не все йшло, як по маслу, адже досвіду в бізнесі не має ні він сам, ні його колега:

«Починали з нуля, як кажуть. Вчилися, ніби студенти — вдень і вночі. Але ми з тих, хто «воює» до кінця. Спочатку подалися на грант на відкриття власної справи в «Дії». У написанні цього гранту нам, до речі, дуже допомогли дівчата з центру зайнятості.

Найважче, мабуть, було знайти приміщення, яке відповідає вимогам НСЗУ та МОЗ. Обов’язково мала бути безбар’єрність — широкі двері для пацієнтів на кріслах колісних, пандуси, вбиральня… Тим більше ми одразу знали, що хочемо допомагати військовим, ветеранам, а значить треба враховувати можливу інвалідність».

Далі партнери подали заявку на отримання державного гранту для ветеранів. Хоча досвіду у бізнесі не мали, зрештою все вдалося. Кошти отримали. І вже в лютому 2024 року медцентр «Разом» відкрив двері для перших пацієнтів:

Медичний центр «Разом» знаходиться на Балтійському провулку, 1

«Завдяки грантовським коштам ми купили обладнання в гінекологічний кабінет. Другий грант був від Українського ветеранського фонду. Там ми брали участь для відкриття кабінету УЗД. Нелегко нам дався цей грант, але завдяки моєму найкращому колективу — все вдалося. Я завжди кажу, що командна робота і єдність — це успіх. Хоч на війні, хоч в тилу — один у полі не воїн.

Далі ми шукали гарний апарат, який буде робити всі види досліджень — і серця, і молочних залоз, і органів черевної порожнини. Апарат придбали не новий, але дуже якісний. Скажу так, коли ти шукаєш можливості для гарної справи, то і люди тобі зустрічаються відповідні.

Компанія Providian Medical в особі директора Володимира Ткаліча дізналися, що ми хочемо допомагати військовим і членам загиблих Героїв, і зробили нам дуже вагому знижку на УЗД-апарат — десь в десять тисяч євро. Це була найкраща пропозиція: якість, ціна і супровід».

ДОПОМОГА ПОБРАТИМАМ В ТИЛУ

З самого початку клініка підписала меморандум з «Київ Мілітарі Хаб». Створили дорожню карту і двічі на місяць надають безплатні консультації родинам загиблих Героїв, ветеранам та учасникам бойових дій.

«Київ Мілітарі Хаб» має доступ до бази даних і ветеранів, і військових, і сімей загиблих Героїв. Вони їх інформують про дні, коли можна записатися і пройти необхідних лікарів, зробити УЗД, отримати консультації — все на безкоштовній основі. Орієнтовно — це 10-го і 20-го числа кожного місяця. З часом ми побачили, що перерахованих категорій пацієнтів до нас йде все більше. Значить недаремно ми все це робимо», — наголошує медичний директор та сімейна лікарка Юлія Барболіна.

Юлія Барболіна

Наразі в медичному центрі працюють два педіатри, кардіолог, гінеколог, уролог, нейрохірург, отоларинголог, лікар УЗД та сімейний лікар. Майже всі потрапили до клініки невипадково.

«Наприклад, наш педіатр Манана Вертеленко, коли прийшла до нас на співбесіду, я був у формі. Вона побачила, що я військовий і сказала: „Все, я у вас працюю“. Кардіолог Світлана Корнієнко, яка свого часу лікувала мене, теж приєдналася до нашої команди одна з перших. І погодилась надавати допомогу безплатно. Ми загалом всі тут однодумці».

Журналістка «Вечірнього Києва» відвідала медичний центр «Разом» якраз у день, який визначений для військових, ветеранів та членів родин загиблих Героїв. У коридорах тихо, тому що кожен пацієнт приходить на визначений час до конкретного лікаря.

Пан Володимир — ветеран російсько-української війни. Прийшов зробити УЗД і отримати направлення до необхідного лікаря.

Пану Володимиру якраз робили УЗД

«Дуже зручно, що не треба ходити по кабінетах, чекати в черзі. Я сьогодні вперше, але думаю, що прийду ще. Здоров’я у ветеранів, на жаль, дає про себе знати», — зізнався пацієнт.

А ось Олена Єщенко не вперше в медичному центрі. Вона — дружина загиблого Героя. На її думку лікарі тут роблять велику справу.

Олена Єщенко

«Я зовсім з іншого району, але приїхала сюди, щоб потрапити до кардіолога та жіночого лікаря. Також хочу пройти УЗД. Майже всіх лікарів знаю особисто. Кожен спеціаліст на своєму місці. Тому не шкодую витраченого часу на дорогу. Бо тут уважні спеціалісти і гарний сервіс. А як пощастило тим людям, що живуть в цьому районі, їм можна тільки по-доброму позаздрити», — поділилася пані Олена.

Кардіологиня Світлана Корнієнко — лікарка вищої категорії з 2011 року. Окрім медцентру «Разом» продовжує працювати в Третій клінічній лікарні у стаціонарному відділенні.

Пані Олена на прийомі у кардіологині Світлани Корнієнко

«Я там, де відчуваю, що моя допомога потрібна. Зараз серцеві захворювання молодшають, особливо, якщо врахувати, що ми живемо у країні, де десять років триває війна. Тож, коли колеги запросили мене приєднатися до такої важливої ініціативи, звісно, я погодилася. На моїй практиці найбільше звертаються матері та дружини загиблих Героїв. Ці люди пережили важкі втрати. Це не оминуло їхнє здоров’я. Тому лікуємо, консультуємо, допомагаємо», — підсумувала пані Світлана.

«ПРИМУСОВО» ЗАДЕКЛАРУВАЛИ ПАЦІЄНТКУ, ЯКА ПОТІМ ВСЮ РОДИНУ ПРИВЕЛА ДО КЛІНІКИ

Клініка «Разом» працює вже дев’ятий місяць. Окрім перерахованого, тут пацієнти заключають декларацію з педіатрами та сімейним лікарем. В основному — це мешканці сусідніх житлових будинків. Але звертаються до медичного центру й побратими засновника. Тож насамкінець пан Петро розказує комічну ситуацію, яка відбулася з їхньою пацієнткою, але закінчилася справжнім «хеппі ендом».

Петро Красицький — чудовий приклад реінтеграції військового після повернення з фронту

«У нас є пацієнтка, яку ми випадково задекларували. Це вже давненько було. Жінка прийшла скласти декларацію з педіатром. А адміністратор якраз тільки вчилася і випадково натиснула їй декларування з сімейним лікарем. Я почув, що в коридорі виникла суперечка і вийшов. Побачив, що наша відвідувачка до того ще й вагітна. Почав заспокоювати. Кажу: „Пані, вас ніхто не змушує, але моя вам порада — спробуйте. Якщо наш сімейний лікар вам не підійде — передекларуєтеся. Це ж зовсім не важко“. Наразі і вона, і її чоловік і вже тепер двоє дітей — наші пацієнти», — посміхається ветеран Петро Красицький.

У цього чоловіка, який став гарним прикладом реінтеграції військового після повернення з фронту, ще багато цікавих ідей та проєктів, які він зі своєю командою планують реалізувати найближчим часом. Але про це трохи згодом.

Медичний центр «Разом» — ветеранськи бізнес у Києві

«Я люблю показувати результат, а не будувати захмарні мрії. А зараз мушу йти на місце адміністратора. Вона захворіла, тому я замість неї», — посміхнувся Петро Красицький, а вже наступної хвилини відповідав на дзвінок і записував нового пацієнта.

Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/103890/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

20.10.2024

Читати решту статей...