Як переселенки з Донеччини та Луганщини можуть безплатно пройти професійні курси

"Навчаюся, щоби перемагати": Шість навчальних програм із корисними сучасними навичками


У грудні минулого року громадська організація «Нові Українські Наративи» розпочала навчальну програму «ЗМІСТ», у якій жінки-переселенки можуть навчатися новим сучасним та цікавим навичкам. Про те, яким напрямкам навчають у програмі, та яку користь вона несе для переселенок, дізнавався Східний Варіант.

Через повномасштабне вторгнення сотні тисяч жінок різного віку опинилися в скрутному та невизначеному становищі. Багато з них втратили домівки, кар’єри, рідних людей. У цей час підтримка жінок надважлива, каже президентка ГО «Нові Українські Наративи» Любов Правдіна. Щоб надати цю підтримку та нові сенси, запрацювала програма «ЗМІСТ».

Шість навчальних програм із корисними сучасними навичками

«Нові Українські Наративи» — відносно молода організація, яка працює вже другий рік. Це жіноче об’єднання, яке напрямком своєї діяльності обрало проєкти, що сприяють соціально-економічній підтримці жінок та захисту їхніх інтересів під час військових дій.

З грудня минулого року завдяки підтримці ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги організація почала реалізовувати проєкт «ЗМІСТ». Це спеціальна освітня програма, яка дає можливість переселенкам проходити різноманітні курси, отримуючи корисні та сучасні навички.

переселенки з Донеччини та Луганщини

Ілюстрація надана ГО «Нові Українські Наративи»

Президентка ГО «Нові Українські Наративи» Любов Правдіна розповідає, що перед тим, як розробити проєкт, вони з командою консультувалися з Міністерством економіки та державними центрами зайнятості, де їм розказали про проблематику працевлаштування та мотивації внутрішньопереміщених жінок.

«Багато з них долею війни виявилися переміщеними всередині України. Головний запит був у тому, щоб зробити такий проєкт, який міг би їх надихнути, мотивувати та дати трошки інших сенсів у житті. Бо люди опинилися в незнайомому для них середовищі. Часто вони не можуть вийти на роботу, бо слідкують за дітьми чи непрацездатними родичами. Тому, перш за все, був запит на мотиваційний та надихаючий проєкт», — розповідає президентка.

Навчальна програма складається із шести онлайн-курсів: «Управління проєктами», «Основи цифрової та інформаційної гігієни», «Фінанси й бухгалтерський облік», «Лідерство» та «Продажі». Один курс триває 2–3 тижні. Учасниці отримують методичні матеріали, а також 3–4 практичні воркшопи, які проходять у прямому ефірі з професійними тренерами. Наприкінці занять жінки проходять підсумковий тест, за результатами якого отримують сертифікат про закінчення курсу.

«Після таких курсів жінки зможуть, наприклад, вести бухгалтерію власного підприємства, прописати бізнес-ідею, прорахувати ризики, розуміти та презентувати себе, свій продукт, вести соціальні мережі для себе та своєї справи, комунікувати на всіх рівнях. Цьому ми й навчаємо — бути лідером свого життя», — наголошує Любов Правдіна.

переселенки з Донеччини та Луганщини

Любов Правдіна. Фото: спільнота «Жінки ООН в Україні» в Facebook

У навчанні можуть взяти участь жінки від 21 року, які стали вимушеними переселенками через повномасштабну війну з росією. Тож переселенки з Донеччини та Луганщини також можуть обрати собі найцікавіший курс та пройти його.

«Вдалося створити жіноче ком’юніті»

Любов Правдіна розповідає, що з початку роботи проєкту вони отримали понад дві тисячі анкет на навчання від українок. Зараз програма «ЗМІСТ» читає четвертий курс. За цей час було проведено понад десять воркшопів, на кожному з яких збирається приблизно 100 учасниць. Президентка каже, що дівчата та жінки на зустрічах дуже активні, ставлять влучні запитання та відкриваються для нових знань.

«Нам вдалося створити жіноче ком’юніті. У нас ще є закриті групи, де ми спілкуємося, там приблизно півтори тисячі учасниць. Усі там чемні, ставляться одна до одної з розумінням, допомагають. І ми маємо багато теплих слів подяки від наших учасниць. Також у нашого проєкту є постійна підтримка психологині Катерини Гольцберг. Двічі на місяць усі учасниці доєднуються до онлайн-зустрічей із нею, щоб обговорити цікаві теми. Попередньо ми робимо опитування, на яку тему учасниці хотіли б поговорити. Наприклад, останньою була про те, як наша самооцінка пов’язана з нашими прагненнями», — ділиться Любов Правдіна.

переселенки з Донеччини та Луганщини

Фото ілюстративне. Джерело: Дія. Бізнес

8 лютого розпочнеться курс «Основі цифрової та інформаційної гігієни». Його слухачки навчатимуться основ онлайн-професій для жінок, дізнаються про роботу зі штучним інтелектом та як таке хобі перетворити в прибутковий бізнес, зможуть поговорити про кар’єрний розвиток у цифрову епоху, про проходження співбесіди онлайн, про презентування себе та своїх ідей тощо.

Такі заняття допомагають жінкам не тільки навчатися нового, а й пережити разом ці складні часи. Слухачки курсів — дуже різні, не схожі одна на одну. Але спільне горе об’єднало їх. Вони опинилися в невизначеній ситуації, багато з них втратили мотивацію та сили йти далі. Участь у подібних курсах — це можливість отримати натхнення.

«Користь таких проєктів, як наш, це повернення віри в себе, пошукових сенсів, мотивації та підтримки. І як результат — покращення якості життя», — каже Правдіна.

Навесні курси «ЗМІСТу» з весни планують проводити й офлайн. Організатори їздитимуть різними містами країни, щоб наживо побачитись з учасницями програми.

Як звернутися?

Дізнатися більше та подати заявку на курси можна через сайт.

Слідкувати за новинами ГО «Нові Українські Наративи» можна через Instagram.

Джерело:https://v-variant.com.ua/article/pereselenky-biznes/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

24.01.2024

Читати решту статей...