Поки ви пили каву... (фото)

Наш боєць підбив танк - штурмовик про дефіцитну спеціальність на Запорізькому напрямку


Інженери безпілотників в Запорізькій області- на вагу золота. В 92 ОШБР розповіли, як вони обходять бюрократію, за місяць готують операторів дронів і чому інженери у цій війні це найзатребуваніша спеціальність.

«Вранці, поки ви пили каву, наш боєць, якому всього лише 21 рік, підбив танк прориву Т90» - заступник командира батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів 92 ОШБР Віктор Хоменко.

Сам Віктор Хоменко, колишній цивільний, працював у сфері енергетики. Та з початком повномасштабної війни став у лави збройних сил України.


Немає часу на довге навчання, каже він.

«Своїх операторів ударних дронів ми готуємо місяць. Вже за три вони показують результат, каже Віктор Хоменко. І сьогодні найцінніша спеціальність це інженери.

«Організувати, підготувати ударний дрон, скласти, запрограмувати, підготувати боєприпас – це інженерна робота»

За його словами, війна внесла свої корективи у навчання – часу на довгу розкачку немає - ворог теж вчиться. А наша система освіти застаріла.

«До практиків застосування фпв дронів звертаються інші підрозділи – це так зване горизонтальне навчання – швидко і дієво, без бюрократичних систем. Бо програми навчання дуже застарілі».

Ще одне важливе питання – як вберегтися від ворожих дронів. Вже зараз разом із волонтерами закуповують спеціальні рюкзаки для піхоти


«Дрони працюють на радіо-каналах обміну – подавлюємо засоби управління, в результаті дрони втрачають керування, не долітає до цілі. У нас вони фактично не виробляються – це західні поставки. Для фпвдронщиків їх закупили волонтери – до 1000 доларів за один такий».

Як розповідають в 92 ОШБР, виграти цю війну можна лише новими технологіями, їх розвитком, реформою у ЗСУ, знищення бюрократії. Бо часу катастрофічно не вистачає.

https://t.me/riamelitopolua/21342

Джерело:  https://ria-m.tv

01.03.2024

Читати решту статей...