«Скажений Кактус» або як подруги з Горлівки створили у Києві важливе соціальне підприємство

Надія Зикова та Вікторія Мовчан до 2014 року жили і працювали в Горлівці


Війна змусила подруг Надію Зикову та Вікторію Мовчан покинути рідну домівку, змінити професію, почати життя наново та створити успішний бізнес.

В Україні збільшується кількість соціальних підприємств. Люди охоче допомагають вразливій категорії населення.

Журналістка видання «Вечірній Київ» поспілкувалась із засновницями однієї з соціальних компаній, яка називається «Crazy Kaktus».

Бізнес подруг Надії Зикової та Вікторії Мовчан спеціалізується на виробництві екоторбинок та екошопері. Для них важливо, аби кожен міг дозволити собі придбати якісну, гарну, екологічну сумку вітчизняного виробника. Не маючи досвіду, вони сміливо занурились в процес та стали одними з кращих.

Надія Зикова та Вікторія Мовчан до 2014 року жили і працювали в Горлівці. Фото: Вікторія Мовчан

— Пані Надіє, розкажіть, будь ласка, як почалася ваша співпраця з вашою колегою Вікторією?

— Ми обидві родом з Горлівки, що на Донеччині. До 2014 року все наше життя та робота була пов’язана саме з цим містом. На початку окупації ми виїхали до Вінниці, однак не сподівалися, що невдовзі зможемо повернутися назад…

У всякому випадку, звільнення від окупації Слов’янська та Краматорська у липні 2014 року давало нам надію, що це можливо. Однак, за деякий час, ми почали усвідомлювати та розуміти, що, на жаль, наше колишнє життя у рідному місті вже неможливо повернути. Тож почали шукати та реалізовувати інші можливості.

— Хто ви за фахом і ким працюєте зараз?

— За першою освітою я кравчиня, за другою — технолог харчової промисловості. Нині ж я активна громадська діячка.

Моя колега Вікторія за першою освітою психологиня, до 2014 року працювала психологом-вихователем у дитячому садочку. А за другою — юристка. Вона й сьогодні продовжує працювати у сфері юридичних послуг.

Жінки створили власний бренд з виробництва авторських сумочок для шопінгу. Фото: Crazy Kaktus

— Розкажіть, як виникла ідея шити екошопери?

— П’ять років тому ми вирішили створити соціальне підприємство «Crazy Kaktus» з пошиття шоперів. Довго обирали, які хочемо бачити наші сумки, який на них буде принт. А головне — як зробити, щоб були зручними у використанні.

Нам пощастило, що Благодійний фонд «USDF» підтримав нас і ми отримали грант на закупівлю вишивальної машинки та змогли врешті розпочати виробництво.

Після того ми вчились працювати на акселераторах (програма, що допомагає стартапам зростати та розвиватися, надаючи їм підтримку у вигляді фінансування, менторства, навчання та доступу до ресурсів — прим. Вечірній Київ). Час від часу відвідували тренінги для соціальних підприємців, переймали досвід та постійно працювали над собою.

На початку війни та окупації жінкам довелося докорінно змінити свою діяльністю. Фото: Вікторія Мовчан

— Чому саме екоторбинки?

— Користуватись багаторазовими сумками зручно, а головне — екологічно. На відміну від пластику, вони довговічні та практичніші. Власне, для нас тема природи важлива. Тому ми вирішили популяризувати екоторбинки.

До того останні роки українці свідомо почали відмовлятися від використання поліетиленових пакетів. А це свідчить про попит на багаторазові сумки.

Також до списку переваг варто додати практичність, бо наші екосумки можна використовувати не тільки для походів по магазинах, а й це вже самостійний предмет гардероба. До того ж тканинні сумки можна брати із собою замість звичайних сумок, з ними дуже зручно збиратися на пляж, а ще це оригінальне пакування для подарунка.

З початком пандемії підприємство виготовляло також захисні маски. Фото: Вікторія Мовчан

— З якого матеріалу ваш виріб?

Для виготовлення своєї продукції ми використовуємо натуральні матеріали та якісні нитки. У якості принта, в нас вишиванка, яка не втрачає своєї якості, навіть після багаторазового прання.

У 2020-2021 роках соціальне підпримство виготовляло захисні маски для українських бійців в зоні АТО. Фото: Crazy Kaktus

— Що ще окрім екоторбинок можна придбати в «Crazy Kaktus»?

— Раніше, з початком пандемії COVID-19, виготовляли та продавали одноразові захисні маски. Утім не такі, як в аптеці чи на полицях магазинів, а у нашому стилі — з вишивкою.

Згодом за підтримки БО «БФ «Розвиток суспільства» виготовили понад тисячу захисних масок для бійців у зоні бойових дій. А нині співпрацюємо з міжнародними організаціями та виготовляємо продукцію для проведення різноманітних заходів.

До теми: «Кияни чудові»: як переселенці з Маріуполя відкрили заклад вуличної їжі на Троєщині.

Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/85418/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

13.07.2023

Читати решту статей...