“4 вересня 2014 року ми сіли в останній потяг з Донецька до Києва. Ми не знали, що він був останнім, пощастило…”, — розповідає Ольга
Ольга Лекова родом із Донецька, але їй довелось виїхати до Києва у 2014 році через вторгнення росії в Україну. Вона заснувала студію дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO” у 2016 році, а також виробництво меблів із переробленого пластику “Recast Plastic” у 2022 році. Сьогодні підприємиця стала амбасадоркою “Спільноти Відновлення” та лауреаткою відзнаки “Незламні зі сходу”. Ми завітали до Ольги, вручили нагороду й занотували її історію.
“Спільнота Відновлення” — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.
***
Ольга Лекова — власниця студії дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”, а також проєкту “Recast Plastic”. У 2014 році вона переїхала до Києва із Донецька.
Ольга Лекова. Фото: Східний Варіант
“Я згадую про останній день міста, який був у 2013 році. Було дуже багато машин, всі в маскарадних костюмах! Пам’ятаю, що на площі повністю перекрили дорогу і весь маскарад пішов від бібліотеки до вулиці Пушкіна. Це було дуже яскраво! День міста збігався з Днем шахтаря, тому гуляння були цілих три дні: з п’ятниці по неділі”, — пригадує власниця студії.
Журналістка “Східного Варіанта” Катерина Косач та Ольга Лекова в студії дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”. Фото: Східний Варіант
Після початку війни Ользі разом із чоловіком довелось покинути рідне місто.
“4 вересня 2014 року ми сіли в останній потяг з Донецька до Києва. Ми не знали, що він був останнім, пощастило…”, — розповідає Ольга.
Власниця студії пригадала, що в Донецьку працювала в будівельній компанії, що спеціалізувалась на роботі з котеджними містечками.
“Приїхали у Київ з компанією, в якій я працювала. І якщо в Донецьку компанія робила великі проєкти, то в Києві було з цим важко”, — ділиться Ольга.
Ольга Лекова. Фото: Східний Варіант
Жінка пригадала, що перший рік після початку війни намагалась звикнути, прийняти ситуацію та вимушений переїзд, але пересилювало почуття апатії й туги за рідним містом.
“Була перша хвиля грантових конкурсів для ВПО і мій чоловік запропонував мені спробувати! Я не хотіла, бо потрібно було спілкуватися з людьми, а в той період — це була велика проблема для мене, більшість не розуміли, як це бути вимушеною переселенкою”, — ділиться власниця студії.
Журналістка “Східного Варіанта” Катерина Косач та Ольга Лекова в студії дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”. Фото: Східний Варіант
Ольга зазначила, що все ж пішла на цей конкурс, але не за грантом, а за навчанням.
“Зараз я дуже радію, що не виграла грант, бо отримала змогу пройти весь шлях самостійно: побудова компанії, ведення бухгалтерії та інше”, — ділиться підприємиця.
Студія дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”
Ольга відкрила компанію 2016 року.
“За фахом я інженер-будівельник, навчалась в європейському ВНЗ на магістратурі за спеціальністю: “Управління будівельними процесами”. А у 2009 році закінчила курси дизайну, але у будівництві ці навички були непотрібні. Я проєктувала котеджні містечка, де важлива зовнішня краса, а не внутрішня”, — розповідає власниця.
Ольга Лекова. Фото: Східний Варіант
Жінка зазначила, що їй подобалось будівництво, тому вирішила поєднати те, від чого отримувала задоволення та те, що добре вміла. Так народилась студія “ARTSTUDIOLEO”.
Журналістка “Східного Варіанта” Катерина Косач та Ольга Лекова в студії дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”. Фото: Східний Варіант
“Перший рік ми тільки робили дизайнерські проєкти, але замовники почали питати й про будівництво “під ключ”. Тому на другий рік почали реалізовувати проєкти на будівництві. А на третій, збільшили оберти у 2,5 раза. І буквально перед самим повномасштабним вторгненням почали працювати з котеджними містечками”, — ділиться Ольга.
Власниця розповіла, що зараз всі працівники та працівниці працюють віддалено, а в офісі збираються тільки кілька разів на місяць. Це зручно, тому що потрібно постійно бути на робочих об’єктах. Офіс часто слугує місцем для зустрічей дружніх організацій.
Журналістка “Східного Варіанта” Катерина Косач та Ольга Лекова в студії дизайну та будівництва “ARTSTUDIOLEO”. Фото: Східний Варіант
“Я мала мрію — попрацювати в IQ Business Center. Зараз згадую це зі сміхом, бо 4 роки тому ми потрапили туди як підрядники, робили ремонт офісу “Боржомі”. Це було успішне замовлення з великою кількістю нових знайомств. Ми підписали нові контракти з компаніями, які мають офіси в IQ Business Center та по сьогодні, я постійно там”, — розповідає Оля.
Ольга поділилась, що вся її команда студії та виробництва — це переселенці та переселенки з Луганщини та Донеччини. На підряд теж наймають переважно людей зі сходу, тому що хочуть підтримати земляків робочими місцями.
Виробництво “Recast Plastic”
Проєкт “Recast Plastic” існує всього 9 місяців та був створений під потреби сьогодення.
Виробництво “Recast Plastic”. Фото: Східний Варіант
“Було дуже багато руйнувань через напади росії. Спочатку ми писали листи держаним установам, щоб на це звернули увагу, бо зі зруйнованої будівлі можна повторно щось зробити, а не викинути. Повторне використання — це дуже класно, бо якщо задуматися, то якого обсягу має бути полігони, щоб це все зберігати? А головне – навіщо?”, — ділиться власниця.
Фото: Східний Варіант
Обладнання для подрібнення пластика. Фото: Східний Варіант
Ольга розповіла, що для себе обрала направлення — перероблювання пластика.
Власниця “Recast Plastic” та зразок лави для укриттів. Фото: Східний Варіант
“Ми почали багато робити проєктувань по укриттях та шукали матеріали, які будуть підходити під ці потреби: можуть стояти у вологому приміщенні, будуть зносостійкі та не псуватися від часу. ДСП може коштувати копійки, але за два місяці у вологому приміщені від нього нічого не залишиться. І ти розумієш, що потім ніхто туди цього не поставить, бо вже виділили допомогу та нова не передбачається. А пластик — зносостійкий та гарно стоїть у вологому або гарячому приміщені”, — ділиться підприємиця.
Меблі з переробленого пластика. Фото: Східний Варіант
На виробництві немає промивної установки, а лише гарячі преси, тому “Recast Plastic” закуповує сертифіковану вторинну сировину.
Меблі з переробленого пластика. Фото: Східний Варіант
“Нам не підходить брудний пластик, бо він використовується для меблів, де будуть сидіти дорослі та діти. Ми використовуємо для виготовлення меблів лише безпечні види пластику. Інші збираємо та перероблюємо для смітників на вулиці, але не для продажу”, — розповідає Оля.
Працівник “Recast Plastic” Петро біля гарячого пресу. Фото:Східний Варіант
Жінка зазначила, що проєкт є комерційним, хоча і має соціальну складову. Зараз у них вже є домовленість з декількома садочками щодо облаштування укриттів, а також створення бізібордів для дітей.
Середня дошка виготовлена з обгортки від “Kinder Surprise” під замовлення клієнта. Фото: Східний Варіант
“Ми співпрацюємо з благодійними організаціями, які купляють у нас вироби для облаштування укриттів та кожний третій виріб віддаємо безкоштовно. Це соціальний бізнес, але все ще бізнес. Перероблюємо старе, щоб зменшити ціни, але не якість”, — ділиться власниця.
Кролик зроблений з першої пластини пресованого пластику та книга“Куди подіти сміття?”, яку Ольга використовує для проведення лекцій в школах. Фото:Східний Варіант
***
Як підтримати “Recast Plastic”?
Можна здати відсортований пластик та підтримати виробництво, вся актуальна інформація є на сайті “Recast Plastic”.
Зібрані кришки від пляшок для перероблювання. Фото: Східний Варіант
***
Також під час зустрічі Східний Варіант вручив Ользі відзнаку “Незламні зі сходу”!
Журналістка “Східного Варіанта” та Ольга Лекова. Фото: Східний Варіант
Ольга Лекова та відзнака “Незламні зі сходу”. Фото: Східний Варіант
Ольга та її команда — незламні луганчани та донеччани!
Фото: Східний Варіант
Джерело:https://v-variant.com.ua/article/pereselenka-donetsk-mebli/
Джерело: https://rabota-i-trud.ua
16.08.2023