"Спільнота Відновлення": як переселенка з Авдіївки разом з подругою відкрила магазин вишивки

Захопившись вишивкою запропонувала дизайнерці Олександрі Сергієнко створити проєкт зі схемами, які були б без шароварних зображень, а з автентичною українською символікою


Євгенія Колесніченко — родом з Донеччини, але через погрози російських військових у 2014 році була вимушена переїхати до Києва та починати все спочатку. Захопившись вишивкою запропонувала дизайнерці Олександрі Сергієнко створити проєкт зі схемами, які були б без шароварних зображень, а з автентичною українською символікою. Так у 2017 році виник онлайн-магазин “Хитра Синиця”. Сьогодні власниці крамниці стали амбасадорками “Спільноти Відновлення” та лауреатками відзнаки “Незламні зі сходу”. Ми поспілкувались з Євгенією та Олександрою й занотували їхню історію

“Спільнота Відновлення” — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.

***

“Це була хороша можливість розпочати щось нове”

Євгенія Колесніченко та Олександра Сергієнко — власниці онлайн-магазину “Хитра Синиця”, який існує з 2017 року. 20% усього прибутку цього магазину йде на ЗСУ.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Власниці Євгенія та Олександра несуть в руках вишиті роботи за схемами “Хитрої Синиці”. Фото: Євгенія Колесніченко

Одна із подруг пригадала свою історію захопленням вишивкою.

“За освітою я фізикиня, працювала у школі, а паралельно займалась дизайном у поліграфії. І раптом для мене відкрився всесвіт художньої вишивки картин! Тепер мій основний вид діяльності – це дизайн схем. Завдяки цьому я творчо проявляю себе”, — розповіла Олександра.

Також своїм досвідом поділилась Євгенія, яка за освітою релігієзнавиця та не була пов'язана з вишивкою до другої вагітності.

“Я мама трьох дітей, тому для мене вишивка це можливість відпочити, провести час наодинці з собою і впорядкувати думки”, — розповіла Женя.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Власниці Євгенія та Олександра на ярмарку. Фото: Євгенія Колесніченко

Євгенія пригадала своє знайомство з Олександрою.

“Саша почала займатись дизайном раніше за мене, тому вирішила звернулась до неї з проханням купити схему, а вона мені відмовила! Не хотіла це так залишати, тому запропонувала спільний проєкт! Створення електронних схем не потребує великих грошових вкладень (тільки гонорари художникам). Як для вимушеної переселенки з Авдіївки це була хороша можливість розпочати щось нове”, — поділилась Женя.

Євгенія розповіла, що вона разом з чоловіком Євгеном початок бойових дій у 2014 році не застала.

У день “референдуму” ми з чоловіком потрапили в заручники до окупантів. Нас відпустили, але за умови виїзду з міста без повернення, — ділиться Женя.

Подружня пара покинула рідне місто та переїхала до Києва.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Женя разом із вишивкою за схемою “Хитрої Синиці”. Фото: Євгенія Колесніченко

Олександра розповіла, що в житті багатьох рукодільниць настає момент, коли хочеться спробувати створити щось своє.

“У 15-му році я не могла знайти геть нічого для вишивки хрестиком на патріотичну тематику. Наприклад, не шароварного козака, якого звикли зображати в рекламі пива, а того, яким би хотілось пишатися”, — розповіла Олександра.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Вишита робота за схемою “Хитрої Синиці”. Фото: Євгенія Колесніченко

Євгенія додала, що “Хитра синиця” розпочала свою історію, коли вони разом з подругою орендували стенд на рукодільній виставці та зареєстрували магазин в соціальних мережах. Сайт розробили вже пізніше, це було питання зручності клієнтів/ок й оптимізації ручної роботи.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Власниці Євгенія та Олександра на ярмарку. Фото: Євгенія Колесніченко

Відкривати фізичний магазин власниці ніколи не планували, а тим паче в реаліях сьогодення, бо Олександра тимчасово мешкає у Польщі, а Євгенія — парамедикиня Медичного Добровольчого Батальйону «Госпітальєри».

Нерозривна з українським контекстом творчість

Подруги з самого початку роботи підтримували й ініціювали благодійні проєкти: допомога дітям, підтримка важко хворих, просвітницька діяльність та інше.

“Наша творча історія нерозривна з українським контекстом. На початку березня 2022 року ми разом із дітьми евакуювались до Польщі, але не припиняли працювати. Вже 2 березня випустили першу безкоштовну схему, присвячену подіям гарячої фази російсько-української війни: “Руссскій воєнний карабль, іді нах*й” за малюнком Юрка Журавля”, розповіли засновниці.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Власниці разом із дітьми. Фото: Євгенія Колесніченко

Впродовж 2022 року жінки випустили 30 дизайнів, з яких — 13 безкоштовних. Ця кількість вища, ніж за весь попередній 2021 рік, коли було презентовано тільки 25 новинок.

“Одразу після 24 лютого ми почали займатися благодійністю та 20% від продажів передавати на потреби ЗСУ”, розповіла Євгенія.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Фото: “Хитра Синиця”

“Хитра синиця” у 2022 році допомогла на суму більше ніж 600 тисяч гривень.

“Перший час більшість коштів призначалась підрозділу, в якому служив Євген Колесніченко, чоловік Жені та мій близький друг. Неодноразово допомагали хлопцям з ремонтом авто, оснащенням, ґаджетами, одягом. Разом з нашою аудиторією придбали для підрозділу бус, а пізніше багі. Коли Євген загинув, благодійні кошти почали передавати знайомим волонтерам та волонтеркам. А після того, як Євгенія долучилась до Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”, почали передавати кошти на потреби її екіпажу”, розповіла Олександра.

Схеми вишивок

Власниці “Хитрої Синиці” розповіли, що всі схеми в магазині є унікальними, бо це авторські розробки. А наявні домовленості з художниками не дозволяють продавати ці ж ілюстрації іншим дизайнерам чи фірмам.

Також жінки продають серію схем з містами України. В них відображені Запоріжжя, Донецьк та інші міста.

переслеенка з Авдіївки спільнота_09

Фото: “Хитра Синиця”

Авдіївка не відображена, бо в розробках схем власниці керуються не тільки натхненням, а й фінансовою складовою питання. Охочих вишити символи маленького містечка було б замало. Тому обрали Донецьк, який близький Євгенії духовно та територіально до рідного міста.

***

Підтримати “Хитру Синицю” можна замовивши схеми вишивок на сайті.

Слідкувати за новинами магазину можна в Instagram.

Джерело:https://v-variant.com.ua/article/spilnota-pereselenka-z-avdiivky/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

02.08.2023

Читати решту статей...