"Спільнота Відновлення": як родина із Бахмута відновила виробництво соляних ламп у Дніпрі

Альона Букрей — власниця виробництва соляних ламп із Бахмута. Підприємство, що дарує затишок та тепло, працює понад 16 років. Це сімейний бізнес, який Альона заснувала разом зі своїм чоловіком Антоном у 2007 році


Сімейний бізнес родини Букрей із виготовлення соляних ламп працює із 2007 року. Все почалося у Бахмуті із використанням соледарської солі. На виробництві працювало 5 працівників й працівниць. А соляних ламп було понад 250 моделей. Проте 24 лютого 2022 року підприємству довелося призупинити свою дільність, а родина була вимушена покинути місто. Й вже у серпні 2022 року Альона Букрей разом із чоловіком Антоном відновила виробництво соляних ламп у Дніпрі. Сьогодні родина Альони Букрей стала амбасадором “Спільноти Відновлення” та лауреатом відзнаки “Незламні зі сходу”. Розповідаємо історію стійкості та жаги дарувати тепло навіть під час війни.

“Спільнота Відновлення” — засноване Східним Варіантом ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти Відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.

***

Альона Букрей — власниця виробництва соляних ламп із Бахмута. Підприємство, що дарує затишок та тепло, працює понад 16 років. Це сімейний бізнес, який Альона заснувала разом зі своїм чоловіком Антоном у 2007 році.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

Альона розповіла, що на початку роботи виробництва, соляні лампи були чимось новим в Україні. Тому продукція знайшла відгук у покупців, й почала приносити перші кошти.

Відкрити сімейний бізнес була ідея Антона. Тоді соляні лампи в Україні виробляла тільки “Артемсіль”, й в доволі невеликій кількості. Тому Антон почав самостійно налагоджувати роботу. Він програміст, й зміг створити сайт”, — пригадала Альона.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Виробництво соляних ламп у Бахмуті. Фото: Альона Букрей

Спочатку Артем та Альона купували лампи на “Артемсолі”, й перепродавала їх. А вже за рік пара змогла відкрити власне виробництво. Покупців спочатку було небагато, але згодом виробництво почало співпрацювати із гуртовими замовниками. Й це допомогло розвинути сімейний бізнес.

За понад десять років виробництво зайняло провідне місце на ринку України з виготовлення соляних світильників. Та змогло зарекомендувати себе як надійний й стабільний магазин.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Виробництво соляних ламп у Бахмуті. Фото: Альона Букрей

Проте 23 лютого 2022 року був останній робочий день в Бахмуті. А 24 лютого вже ніхто не вийшов на виробництво. Власниця разом із дітьми виїхала із міста на початку березня на західну частину України. Співробітники та співробітниці теж залишили місто протягом декількох місяців.

Антон у перші місяці після початку повномасштабного вторгнення допомагав людям. Він проводив евакуацію з найближчих сіл (Сіверськ, Соледар та інших).

Місяць я із дітьми прожила у селі Добросин, що на Львівщині. А потім ще місяць у Виноградові, що на Закарпатті. 1 травня 2022 року прийняла рішення повернутися ближче додому. Так опинилася у Дніпрі. Антон виїхав з Бахмуту у середині жовтня 2022 року. Не міг раніше, через те, що залишався зі своєю мамою, яка відмовлялася покидати місто. Вона дуже любила свій дім. Проте в середині листопада вдалося її евакуювати”, — поділилася Альона.

У Дніпрі родина мала клієнтів, які допомогли з переїздом. Також надали безкоштовну квартиру для проживання.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Виробництво соляних ламп у Бахмуті. Фото: Альона Букрей

Ми не перевезли виробництво повністю. Це неможливо зробити, тому що дуже багато великогабаритних станків. Ми вивезли деяке обладнання, трохи продукції. Тобто, забрали із собою все, що змогли”, — пригадала Альона.

Родина змогла вивезти із Бахмута не до кінця готові світильники із соледарської солі. І попри відсутність потрібного обладнання, вдалося зробити хороший продукт, який надіслали постійним клієнтам по всій Україні.

Власниця розповіла, що особливо важко було працювати в період відключень світла у Дніпрі. Іноді доводилося перебувати на виробництві майже 24 години. Були дні, коли в цеху за 5 діб електропостачання було лише 4 години.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

До повномасштабного вторгнення на виробництві соляних ламп працювало 5 працівників й працівниць. А зараз продукцією займається тільки родина, без найманих людей.

Велика кількість замовників залишилися в окупації або виїхала за кордон. І що важливо, ми виготовляли продукцію із соледарської солі, а зараз її немає. Тому вимушено перейшли на гімалайську сіль, яка видобувається в Пакистані. Вона у 8 разів дорожча за соледарську сіль. І йде у зовсім іншому вигляді, тому неможливо зробити деякі моделі. Раніше був асортимент із понад 250 моделей, а зараз їх 35. Також станки по обробці солі залишилися в Бахмуті. А закупити нові — це дуже дорого”, — розповіла Альона про виклики, із якими стикається підприємство соляних ламп.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

Наразі близько 95% виробів — це для гуртового продажу. Продукцію купляють: магазини техніки, аптеки, крамниці подарунків й світильників. І для них середня ціна соляної лампи — 500 грн.

Ми давно працюємо, тому у нас велика база клієнтів по всій Україні. Наприклад, наші товари вже багато років є на сайті інтернет-магазину “Rozetka””, — розповіла Альона.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

Власниця розповіла, що на виробництві є запаси соледарської солі. І світильники із нею мають найбільший попит.

Маємо соледарську сіль, яку купували в лютому 2022 року. Більшість клієнтів та клієнток хочуть мати лампу саме з української солі. Для них це важливо, й несе певне символічне значення. Проте на гурт майже все йде із гімалайської солі”, — поділилася підприємиця.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

Власниця підприємства поділилася думками щодо повернення до Бахмута:

Від Бахмута нічого не залишилося крім назви. Навіть коли його деокупують, то пройде ще багато десятків років, коли він стане придатним для життя. Для відбудови потрібен час. Звичайно, там було наше виробництво, й родинний затишок. Але невідомо, коли можна буде повернутися”.

Проте родина Альони попри все продовжує створювати соляні лампи. Підприємство дарує українцям та українкам затишок й тепло рідних домівок навіть під час війни.

родина-з-бахмут-соляні-лампи

Фото: Альона Букрей

Як придбати соляну лампу?

Замовити соляну лампу можна на сайті виробництва. А також через Instagram.

Якщо хочете підтримати діяльність виробництва та побачити щирі відео бахмутців у Дніпрі, підпишіться на TikTok.

Джерело:https://v-variant.com.ua/article/rodyna-z-bakhmut-soliani-lampy/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

08.11.2023

Читати решту статей...