Історія друкарні розпочалась у 2016 році у Маріуполі. Тоді Денис Шиленко працював у іншій друкарні й вирішив відкрити власну. Разом з другом Владиславом Юзефовичем почали працювати над відкриттям “POSTER”. Для цього почали збирати гроші й позичали їх у друзів під відсоток. Згодом купили перший принтер...
Друкарня “POSTER” почала працювати у Маріуполі у 2016 році. Основним напрямком роботи був широкоформатний друк: друкували банери, вивіски, брендували сцени. Більшість замовлень були для Маріуполя. Співзасновник друкарні Денис Шиленко каже, що 90% надрукованих вивісок та банерів у місті робили вони з командою. Також були замовлення з Донецької області, Запоріжжя, Києва. Сьогодні “POSTER” працює у Львові. Друкарня стала амбасадором “Спільноти Відновлення” та отримала відзнаку “Незламні зі сходу”. Про новий напрям роботи, релокацію та плани дізнавався Східний Варіант.
“Спільнота Відновлення” — засноване Східним Варіантом ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
***
Створити свою друкарню
Історія друкарні розпочалась у 2016 році у Маріуполі. Тоді Денис Шиленко працював у іншій друкарні й вирішив відкрити власну. Разом з другом Владиславом Юзефовичем почали працювати над відкриттям “POSTER”. Для цього почали збирати гроші й позичали їх у друзів під відсоток. Згодом купили перший принтер. Денис розповідає, що особливу увагу приділяли сервісу у друкарні. Тому потроху почали з’являтись клієнти й перші замовлення.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
“Ми працювали на екологічних чорнилах, тоді це був такий прорив. Працювали швидко і якісно, тому клієнтам все подобалось”, — каже Денис Шиленко.
Денис Шиленко. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
За рік роботи у друкарні вже було три принтери різного масштабу. “POSTER” розвивався швидко, за п’ять років роботи працював для більшої частини Донецької області. Денис розповідає, що більшість замовлень припадали на Маріуполь, вони друкували вивіски та банери для різних брендів та крамниць. Також брендували сцени до дня міста Маріуполя, готували для цього банери. Друкарня займалась широкоформатним друком і мала велику базу клієнтів як в Донецькій області, так і за її межами.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Серед досягнень друкарні Денис говорить, що пишається тим, що вони з Владиславом наважились відкрити свою справу. Також додає: “Дуже подобається, коли ти бачиш свою роботу. Наприклад, день міста, коли ми все оформлювали. Ідеш по Маріуполю, воно все красиве і це все твоя робота і твоєї команди. Це дуже круто”.
В січні 2022 року друкарня будувала плани. Тоді в друкарні працювало 15 співробітників, ще одна людина стажувалась. Була ідея відкрити нові точки виробництва в інших великих містах. Але на заваді розвитку стало повномасштабне вторгнення рф.
“Не вірилося, що все буде настільки критично, масштабно й із такою люттю”
За декілька днів до повномасштабного вторгнення друкарня мала розмову з інвестором про те, чи вивозити з Маріуполя обладнання.
“Тоді великі фірми, типу Фокстрот, почали виїжджати. Ми теж про це задумалися, але якось не вірилося, що все буде настільки критично, масштабно й із такою люттю”, — згадує Денис.
Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Але нічого з обладнання не вивезли. Як пояснює Денис, принтери в Маріуполі були набагато більші, ніж тут, у Львові. І щоб вивезти все, потрібен був час і можливості. Та часу вже не було: 24 лютого росія почала велику війну, і з перших днів Маріуполь був під обстрілами.
Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Денису вдалось виїхати з міста 16 березня. Напередодні він отримав смс від друга з Дніпра, що з Маріуполя вдалось виїхати його знайомим через Бердянськ. Тоді Денис вирішив їхати з міста разом з сестрою, кумом та похресником. Їхали двома машинами, на шляху в одній з них закінчилось пальне і її тягнули тросом. Тоді вони трохи відстали від евакуаційної колони. Їм вдалось дібратись до магазину на парковку, але через пару хвилин до них під’їхали російські військові й направили на них автомат.
“Ми намагались показати, що у нас немає просто нічого. Ми не можемо їхати далі. Їх [російських військових — ред.] це не хвилювало. Ми якось проїхали ще десь метрів 500 від них, трос знову обірвався. Ми вирішили кинути ту машину і швидко їхати до колони”, — розповідає Денис.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Зранку доїхали до Запоріжжя. Там Денис з сім’єю побув декілька тижнів. Після цього поїхав до Хмельницького і, зрештою, до Львова.
Денис розповідає, що в Маріуполі залишився його записник, де він записував думки про те, що робити з друкарнею. Після виїзду з Маріуполя співзасновники вирішили відновлювати роботу друкарні у Львові. В новому місті “POSTER” вдалось відкрити у вересні 2022 року. За допомоги грантових програм була можливість потроху відновлювати діяльність друкарні.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Приміщення друкарні в Маріуполі повністю згоріло. Денис каже, що залишилась одна стіна. Більшість співробітників виїхали за кордон, деякі виїхали в інші міста України. Декілька залишилось в окупованому місті. Що з ними зараз Денис не знає, бо не має зв’язку з цими людьми.
Нове місто і новий напрямок роботи
У Львові знайшли нове приміщення для друкарні. Почали закуповувати принтери для роботи. Постачальники обладнання працювали з “POSTER” ще в Маріуполі й пропонували розстрочку для купівлі обладнання, щоб друкарня могла відновлювати свою роботу.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
У “POSTER” майже всі працівники — переселенці з Маріуполя, одна людина із Луганської області. У Львові друкарня дещо змінила напрям своєї роботи. Тепер тут друкують заготовки принтів, які можна переносити на текстильні вироби. Також займаються брендуванням сувенірної продукції.
Команда друкарні у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
“Такі заготовки можна переносити навіть звичайною праскою на одяг, на будь-який текстиль”, — пояснює Денис.
На новому місті друкарня теж постраждала від російської агресії. Влітку 6 липня у Львові російська ракета влучила в багатоквартирний будинок, тоді не обійшлось без жертв та поранених. Ударною хвилею в друкарні повибивало вікна. Співробітники та обладнання не постраждали.
Виробництво у Львові. Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Денис ділиться, що є страх, що знову може прилетіти й потрібно буде знову починати все з початку. Але друкарня продовжує свою роботу і будує плани. “POSTER” хоче відкривати виробничі точки в інших містах, щоб охоплювати більшу базу клієнтів по країні. Також хочуть відкрити власний бренд одягу.
“Щоб воно відрізнялось від інших брендів. Хочемо зробити щось люксове, якісне. Зробити власний український бренд”, — каже Денис.
Знижка для земляків
Команда “POSTER” розпочала програму підтримки релокованих підприємств “Світанок сходу”. Друкарня надає знижку 10% на весь асортимент друку для підприємців, які були вимушені релокуватися з території активних бойових дій і продовжують вести бізнес в інших регіонах.
“Мало хто наважився будувати бізнес знову. І я розумію, як важко наразі моїм землякам будувати бізнес з нуля”, — зазначає співзасновник друкарні Владислав Юзефович.
Наразі знижку можуть отримати тільки амбасадори “Спільноти Відновлення” Східного Варіанту. Про інші релоковані підприємства читайте за посиланням.
Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Друкарня “POSTER” стала амбасадором “Спільноти Відновлення” та отримала відзнаку “Незламні зі сходу” від Східного Варіанта!
Фото: Богдан Граб, Східний Варіант
Слідкувати за її діяльністю можна через Instagram.
Джерело:https://v-variant.com.ua/article/poster-z-mariupolia/
Джерело: https://rabota-i-trud.ua
10.12.2023