У громаді Ізмаїльського району хочуть побудувати екологічно чистий завод: подробиці

У місті Вилкове планується будівництво заводу з виготовлення газобетонних блоків


У Вилківській громаді Ізмаїльського району компанія «ФЕСІТ ЮНАЙТЕД» реалізує інвестиційний проєкт обсягом понад 4,5 млн грн. У місті Вилкове планується будівництво заводу з виготовлення газобетонних блоків. Про це журналісту інформаційної агенції «Юг.Today» розповів вилковчанин, керівник компанії Олег Дудко.

За його словами, через окупацію міста Каховка Херсонської області на півдні Одещини виникла потреба у газобетоні.

«Ми, аби забезпечити містян роботою та налагодити виробництво, хочемо у Вилковому побудувати невеличкий завод, який би виробляв за добу до пятдесяти кубів газобетонних блоків для будівництва», – каже Олег.

Інвестиційний проєкт передбачає будівництво виробничого приміщення, складу для зберігання матеріалів, складу готової продукції, побутових приміщень. Загалом ним передбачено створення 15-20 робочих місць, що позитивно позначиться на соціально-економічній сфері громади – за рахунок видатків дозволить збільшити надходження до місцевого бюджету. Це буде найбільший проєкт у громаді за останні роки.

Довідково. Газобетон є штучним каменем, що складається з безлічі заповнених повітрям рівномірно розподілених пор. Завдяки комірчастій структурі має низьку щільність і теплопровідність. Завдяки високій паропроникності і теплоакумулюючій здатності газобетону створюється сприятливий мікроклімат усередині приміщення. Газобетон не токсичний, хімічно інертний, біологічно стійкий матеріал, не виділяє шкідливих елементів при підвищеній температурі. Ці переваги обумовлюють пріоритетне використання газобетону як стінового матеріалу для зведення житлових і громадських будівель різної поверховості.

На заводі працюватиме лінія конвеєрного типу для виробництва газобетонних блоків «Стандарт Плюс-30». Вона складається з трьох ділянок: заливальної, формовочної та розпилювальної.

Як пояснює Олег, газобетон на 70-80% складається зі звичайного повітря, яке міститься в комірках матеріалу. Після автоклавної обробки газобетон містить всього до 20 кг хімічно пов’язаного алюмінію, який надходить в матеріал як в чистому вигляді (приблизно 400 грам на 1 куб), так і у вигляді оксиду алюмінію, що міститься в цементі.

Для порівняння: 1 куб.м керамічної цегли містить 200-400 кг оксидів алюмінію, які є основою глинозему і різних глин. Однак в обох випадках переживати не варто: окислений алюміній – одна з найбільш стійких хімічних сполук, що застосовується, зокрема і при виготовлення посуду. Матеріал є неорганічним і стійким до шкідників. Терміти, гризуни і комахи не можуть селитися в суцільних стінах, побудованих із стінових газобетонних блоків. Негорючість газобетону дає можливість не враховувати настільки небезпечний фактор, як токсичні викиди при згоранні речовин. Повітря- і паропроникність дозволяють стінам «дихати», підтримуючи природний мікроклімат в приміщенні, його екологічну чистоту, відсутність поживного середовища для мікроорганізмів або паразитів, перешкоджає утворенню на стінах грибка і цвілі.

Наш співрозмовник називає газобетон «найдоброзичливішим будівельним матеріалом». Він приводить аргументи на користь свого продукту. Наприклад, будівництво будинку з газобетонних блоків завдає мінімальної шкоди навколишньому середовищу, набагато меншої, ніж будівництво дерев’яного, цегельного або каркасного будинку.

«Щоб збудувати дерев’яний будинок площею 100 кв.м, потрібно вирубати 0,1 га соснового лісу, з цегли – необхідно викопати більше 100 тонн глини і витратити десятки мегават енергії на випалення сировини», – зазначає директор компанії «ФЕСІТ ЮНАЙТЕД».

Він додає, що у виробництві каркасного будинку значну частку займають синтетичні полімери. Для будівництва будинку з газобетонних блоків площею 100 кв.м достатньо 15 тонн мінеральної сировини і декілька мегават для її обробки. Будинки з автоклавного газобетону відрізняються високою довговічністю, тому що цей матеріал не горить, не іржавіє, не гниє, не боїться цвілі, не взаємодіє з водою (не розчиняється і не вимивається), не схильний до пошкоджень від гризунів і комах.

«Я презентував свій проєкт депутатам Вилківської громади. Але там почалось незрозуміле нарікання на шкідливість виробництва. Хоча майже в кожного з них оселя побудована з цього каміння», – жаліється Олег.

За його словами, запуск підприємства всіляко підтримує голова громади, бо є розуміння, що у Вилковому останніми роками не відкривають нові виробництва, тим паче під час війни. Для його будівництва потрібна відповідна земельна ділянка за межами міста, аби вантажівки підвозили цемент та пісок. Обов’язково до нього повинна підходити бетонна дорога.

“Ми попросили одну ділянку, яка вже стоїть сорок років без діла. Аби розробити проєктно-кошторисну документацію, необхідна реєстрація об’єкта будівництва на певній території. Але депутатській корпус не дає нам це зробити”, – констатує наш співрозмовник.

Сподіваємося, що це непорозуміння врегулюється найближчим часом. Бо ж будь-які інвестиційні ініціативи повинні підтримуватися громадою.

Нагадаємо, що у Вилковому на вулиці Придунайській в серпні минулого року розпочали реконструкцію набережної. Ініціатором її відновлення виступив мешканець міста Олег Дудко разом зі своїми однодумцями, представниками команди «ФЕСІТ ЮНАЙТЕД» Андрієм Біловоленком та Валерієм Чебаненком.

Джерело:https://yug.today/u-hromadi-izmailskoho-rayonu-khochut-pobuduvaty-ekolohichno-chystyy-zavod-podrobytsi/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

08.08.2023

Читати решту статей...