Кияни можуть отримати ваучер на перенавчання за 124 професіями та спеціальностями

Сума ваучера не може перевищувати 30280 грн


Найбільше ваучерів було видано за такими професіями та спеціальностями: психологія, кібербезпека, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кухар, водій, сапер.

Столична служба зайнятості уже видала близько 650, а з початку 2024 року ще майже 90 ваучерів на навчання. Цей документ дає можливість безоплатно навчатися і опановувати нову професію / спеціальність або ж підвищувати свою кваліфікацію в уже наявній професії.

Оплата такого навчання здійснюється коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Це допомагає людям стати більш кваліфікованими і тому більш конкурентоспроможними на ринку праці при пошуку роботи.

Станом на сьогодні сума ваучера не може перевищувати 30280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або людина доплачує різницю самостійно.

Ваучер дає можливість безкоштовно навчатися за 124 професіями таспеціальностями. Це стосується багатьох сфер, наприклад: комп’ютерних технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціальної сфери тощо. Людина сама вибирає, яку професію вивчати, в якому навчальному закладі та в якій формі — денній, вечірній чи дистанційній. Навчатись можна у професійно-технічних училищах, коледжах, університетах, а також на підприємствах та в організаціях, які мають ліцензію на освітню діяльність у обраній сфері.

Отримати ваучер можуть окремі категорії громадян, які при цьому мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні та не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття протягом останніх 3-х років.

Зокрема, це:

— люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);

— ветерани, учасники бойових дій;

— внутрішньо переміщені особи працездатного віку;

— особи з інвалідністю;

— люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.

Щоб отримати ваучер на навчання необхідно обрати спеціальність, професію та місце навчання. Потім подати заявку онлайн зайнятості або звернутися до будь-якого центру зайнятості.

Впродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.

Найбільше ваучерів було видано за такими професіями та спеціальностями: психологія, кібербезпека, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, кухар, водій, сапер.

Раніше Столична служба зайнятості розширила можливості для реєстрації ВПО.

Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/99244/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

07.06.2024

Читати решту новин...