Робота в ЄС - які вакансії мають попит серед українців в 2022 році?

Читай статтю та дізнавайся актуальні вакансії для українців в Європі в 2022 році. А також як знайти роботу за кордоном та що потрібно знати аби не потрапити на шахраїв


Настав час розквіту цифрових технологій, інформація стає все більш доступною для всіх верств населення незалежно від соціального або матеріального статусу, а пошук роботи спрощується через використання смартфонів та мережі Інтернет. Серед українців спостерігається збільшення попиту на працевлаштування за кордоном внаслідок пом’якшення умов міграційного законодавства країн Євросоюзу, кар’єрних можливостей, гарантовано безпечних умов праці тощо.Сьогодні знайти роботу в Варшаві ,Берліні, Будапешті, Празі так само просто, як у Львові, Одесі, Києві або Харкові. Збільшилась кількість пропозицій по працевлаштуванню від роботодавців з Данії, Швеції, Іспанії, Італії та Естонії.

Розглянемо детальніше особливості роботи в ЄС та які вакансії викликають найбільше зацікавлення серед громадян України в 2022 році.

TASS-43195008-jpeg

Популярні вакансії

Працевлаштування в Європі умовно розподіляється на два типи: сезонне та довгострокове. Перевагою короткострокових трудових договорів виступає можливість за невеликий проміжок часу (декілька місяців) отримати високі заробітки та не розлучатись надовго зі сім’єю. Для більшості вакансій немає потреби володіти кваліфікацією, вищою освітою або багаторічним досвідом роботи, перевагою стане знання іноземних мов на базовому рівні. В 2022 році простіше за все отримати роботу в Чехії від роботодавців різноробочими, комплектувальниками, соціальними працівниками, покоївками. В туристичний сезон відкриті пропозиції для офіціантів, хостес, аніматорів, рятувальників. Аналогічні вакансії серед українців мають попит також в Польщі із середньостатистичною пропонованою оплатою праці - 1300 євро.

Дорожче оплачується праця спеціалістів, працевлаштованих в Скандинавії - від 1700 євро на місяць з наданням безкоштовного житла, уніформи та організації доїзду до місця роботи. В 2022 році збільшується попит серед роботодавців на домашніх робітників, далекобійників, збирачів фруктів, овочів, ягід та трав.

Перевагою довгострокових трудових контрактів в Євросоюзі для кваліфікованих спеціалістів виступає надання можливості отримати високооплачувані оклади (від 2100 євро на місяць) та перспективу на громадянство. Наразі спостерігається дефіцит робочих рук по сферах діяльності: медицина, інженерія, ІТ, будівництво, маркетинг, юриспруденція. Перш за все, на посаду мають бути виключені кандидати серед місцевого населення, далі - спеціаліст з України має надати підтвердження наявності кваліфікації, досвіду роботи, знання іноземних мов. При необхідності, найманому робітнику може знадобитись пройти додатково курси по підвищенню кваліфікації.

Як шукати роботу за кордоном?

Простіше за все працевлаштовуватись за допомогою спеціалізованих компаній - кадрових агенцій. Посередник надає клієнту кваліфіковану допомогу у виборі вакансії, роботодавця, підготовці дозвільних документів, підписанні трудового договору, організує проїзд та орендує житло на перший час. Найманому працівнику, як правило, необхідно лише надати фотографію, копію паспорту та виписку з банківського рахунку, підписати контракт про співпрацю. Важливо віддавати перевагу тільки компанія з багаторічним досвідом роботи та наявною репутацією, в котриї є ліцензії на діяльність та локальні офіси в країні.

Також українці мають можливість працевлаштуватись за кордоном за допомогою дощок оголошення - порталів, де безпосередні роботодавці публікують пропозицію про співпрацю. З вакансіями можливо ознайомитись без фізичного відвідування офісу, співбесіда, як правило, організовується онлайн. Важливо - порівняйте пропоновані умови роботи з аналогічними пропозиціями. Завищена заробітна плата, відмова підписувати трудовий договір та оформлюватись по робочій візі - перший прояв шахраїв.

На правах рекламы

Источник:  https://layboard.com

20.12.2021

Читать остальные статьи...