Студенти зможуть долучатися до трудових загонів для відновлення зруйнованих міст і сіл України

З початком повномасштабного вторгнення рф на територію незалежної України, велика кількість міст і сіл постраждала від постійних повітряних атак, а також під час тимчасової окупації


У Києві пройшов Форум організацій громадського суспільства, де йшлося про участь молоді у відбудові України.

Форум організації громадянського суспільства «Молодь і ринок праці. Трудова соціалізація молоді в сучасних умовах зайнятості» відбувся в рамках проєкту міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» від Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Захід пройшов у Національному Педагогічному Університеті України імені Михайла Драгоманова.

Його організували ГО «Асоціація трудових об’єднань молоді України» у співпраці з Київською міською молодіжною радою та ГО «Об’єднання Студентських Самоврядувань».

Мирослава Смірнова, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА та депутатка Київради (фракція «УДАР») починала громадську діяльність під час навчання в Національному Педагогічному Університеті ім.М.Драгманова

Мирослава Смірнова, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА та депутатка Київради (фракція «УДАР»), зазначила, що столична влада разом із Департаментом завжди залучають молодь до спільних дискусій, аби вона брала активну участь у формуванні порядку денного столиці та висловлювала своє бачення щодо розвитку міста й країни:

«Сьогодні я надзвичайно рада бути в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова. Це перший університет, де я навчалась, і саме тут розпочалася моя громадсько-політична діяльність. Я розумію, наскільки важливо, щоб влада створювала умови для молоді, чула її та сприймала як повноцінного партнера».

Вона розповіла, що свого часу попри численні перешкоди та відсутність підтримки з боку влади, разом із товаришами по навчанню вона все ж піднімала громадський рух, хоча за це могли навіть відрахувати з університету.

Загалом залучення студентів до відбудови — це правильна ініціатива, запропонована столицею, адже молодь креативна, має нові ідеї, і саме в них — наше майбутнє. Молоді люди прагнуть змін, знаходять мотивацію та пропонують нові рішення.

Учасники форуму організації громадянського суспільства «Молодь і ринок праці. Трудова соціалізація молоді в сучасних умовах зайнятості».

Місто Київ і Департамент суспільних комунікацій активно взаємодіють та співпрацюють із молоддю.

«Ми тісно співпрацюємо з Молодіжною радою міста Києва. Вона бере участь у різних заходах і конкурсах, які організовують Департамент суспільних комунікацій та інші департаменти. Зокрема, у нас є конкурс, де громадські молодіжні організації можуть отримати гранти на свої проєкти. Ми регулярно спілкуємось із молоддю.

Коли потрібно бачення щодо капітального ремонту чи будівництва, звертаємось до студентів, просимо їх представити свої ідеї. Таким чином, ми залучаємо їх до невеликих проєктів і даємо можливість реалізувати свої задуми, а згодом бачимо результат. Я впевнена, що наша молодь хоче і буде брати активну участь у відбудові нашої країни», — поділилась Мирослава Смірнова своїми думками щодо актуальності Форуму організацій громадянського суспільства «Молодь і ринок праці».

З початком повномасштабного вторгнення рф на територію незалежної України, велика кількість міст і сіл постраждала від постійних повітряних атак, а також під час тимчасової окупації.

Студенти зацікавились ідеєю створення трудових загонів для відновлення країни.

Нині країна зіштовхується з дефіцитом робітників через виїзд мільйонів українців за кордон для тимчасового прихистку, мобілізацію чоловіків і жінок, які в мирний час мали важливі спеціальності, а також через втрати на полях боїв. Усе це вимагає нових рішень щодо пошуку робочої сили для України.

Під час Форуму обговорювали участь студентської молоді, зокрема через молодіжні трудові загони, у відбудові країни. І влада, і студенти розуміють, що без залучення молоді до відбудови промислових, енергетичних та інших об’єктів критичної інфраструктури на тимчасовій основі під час позанавчального періоду державі не обійтися.

Студенти, з якими під час стратегічної сесії на Форумі спілкувалися Мирослава Смірнова та представники Громадської ради, вже мають усвідомлене ставлення до участі у відновленні країни.

Анатолій Павленко, заступник голови Громадської Ради при КМДА.

Як виявилось, вони відвідували міста, що зазнали великих руйнувань через російську агресію — Харків, Покровськ, Курахове, Суми. Вони пам’ятають, якими ці міста були до бомбардувань, і вже думають про створення ініціативних груп, які могли б зосередитись на їх відновленні.

Київ завжди задавав тон у великих державних справах, зазначив Анатолій Павленко, заступник голови Громадської ради при КМДА. Він розповів, що був причетний до заснування «Асоціації трудових об’єднань молоді України» та свого часу був учасником студентських трудових загонів. На Форумі він поділився досвідом і тим, як його можна адаптувати до сучасних потреб України.

«Після закінчення війни, яка завершиться Перемогою України, нам доведеться відбудовувати країну. У такі періоди молодь відіграє одну з ключових ролей. Чому? Бо вони будують свою Україну. Молодь у такі часи максимально патріотична. Нині в нас великий дефіцит робочої сили, і залучення студентів до роботи під час літніх канікул — це потужний ресурс, який підтримає державу у відбудові, » — переконаний Анатолій Павленко.

Є відповідна нормативна база щодо діяльності молодіжних трудових загонів — механізм, коли студенти допомагають країні та одночасно заробляють гроші.

Молодь готова брати участь у відбудові країни.

«Ми звернулися до держави: молодь, яка хоче працювати, є, але її треба мотивувати. Є такі форми роботи, як колективна праця студентів у літній період, але окрім патріотизму, потрібно створювати додаткові стимули. Війна ще триває, але ми вже готуємося до мирної відбудови. На жаль, під час підготовки Форуму ми зіткнулися з абсолютною незацікавленістю з боку Міністерства молоді та спорту, » — зазначив Павленко.

Він нагадав, що існує Закон України «Про сприяння становленню молоді України», центральним органом влади для його реалізації є Мінмолодьспорту, також залучені МОН і Мінсоцполітики. Це три ключові міністерства, що формують студентські трудові загони, а замовниками можуть бути економічні міністерства та держустанови, які відповідають за планування відбудови. Величезну роль у залученні студентів до відновлення можуть відіграти й органи місцевого самоврядування, які також виступають замовниками.

«У селах потрібно відновлювати все — від будинків до шкіл. Якщо місцеві ради залучать студентів до цієї роботи, це буде справжнє партнерство між молоддю та владою, » — підсумував Павленко.

Мирослава Смірнова з учасниками Форуму організації громадянського суспільства «Молодь і ринок праці. Трудова соціалізація молоді в сучасних умовах зайнятості».

Головною метою Форуму є привернення уваги державної, регіональної та місцевої влади до цієї проблеми та спільне напрацювання з інституціями громадянського суспільства дорожньої карти відродження молодіжного трудового руху в Україні, враховуючи минулий досвід та сучасні умови.

Символічно, що вісімдесят років тому, у 1944 році, на відбудову звільненого від фашистських окупантів Києва приїжджала молодь, яка жила в наметах і фактично вручну розбирала завали на Хрещатику.

Тоді Павло Тичина написав рядки, що залишаються актуальними й сьогодні:

«Люба сестронько, милий братику,
Попрацюємо на Хрещатику!
Ви з того кінця, ми — з цього кінця,
Труд освітить нас, наче ті сонця».

Сьогодні правнуки тих, хто відбудовував Київ після Другої світової війни, мають відновлювати вільну Україну, яку намагається знищити росія.

Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/103212/

Источник:  https://rabota-i-trud.ua

03.10.2024

Читать остальные статьи...