Тут немає вершини

Уродженець села на півдні Одещини вирушив до столиці без грошей і зв’язків, аби відкрити власну справу — майстерню з реставрації брендового взуття


Іван Кравченко зараз власник реставраційного сервісу August: його майстерні в центрі Києва надають унікальні послуги з реставрації найвибагливішого взуття та сумок, зокрема працює з виробами таких брендів, як Loro Piana, Chanel, Hermes тощо. Проте ще колись власна справа була мрією і метою юнака з села Плахтіївка Білгород-Дністровського району. Історію завзятого чоловіка розповіли у сюжеті ГО «ШоТам», передає інформацій агенція «Юг.Today».

«Почистити Loro Piana в замші, зберігши колір – навіть не колір, а відтінок цього взуття і текстуру – не вміє ніхто. Ми вміємо, нам це подобається», – каже він про власну справу.

Ще будучи студентом під час навчання в Одесі, Іван почав захоплюватися взуттям:

«Були такі популярні пабліки як Luxman, King і тому подібне, і там дуже часто публікували класичне взуття з дуже цікавою якісною патиною. І я просто мріяв про таке взуття, але єдине, що міг дозволити – це піти в «сешку» (секонд-хенд, – Авт.) і знайти щось собі зробити. У мене не виходило, але звідти пішла тяга в принципі до взуття».

У 2015 чоловік вирішив змінити своє життя: полишив в Одесі роботу промоутером і вирушив до столиці. Зізнається, що Київ йому дуже полюбився під час декількох візитів. Грошей в Івана тоді бракувало, тому доводилося мешкати в хостелі, активно шукаючи роботу. Одного дня доля посміхнулася майбутньому майстру – він познайомився з дівчиною, що допомогла з тимчасовим помешканням та дала поштовх його власній справі:

«Зустрів дівчину о 4 ранку на Контрактовій площі в «Сільпо». Її звати Діана, і вона займалася реставрацією взуття. Ми домовились, що вона навчить мене шити взуття, а я їй поки допоможу реставрувати. У неї вже була невеличка майстерня, і я їй там допомагав. З того вже все почалося».

У майстерні він вчився працювати з взуттям, мав перші замовлення, і тут же ночував у кріслі. А накопичивши грошей постав перед вибором – зняти квартиру в Києві або відкрити власну справу:

«Був момент, коли я, в приципі, зрозумів: або я влаштовуюсь кудись на роботу – просто, на будь-яку роботу, яка мені закриє потребу в проживанні у квартирі, там якісь продукти мінімальні – і це нікуди не приведе, або є друга моя частина, яка любить взуття, яка любить реставрацію, яка вже спробувала цю реставрацію».

Ось так відкрилася перша маленька майстерня Івана, в якій навіть не було санвузла. Там він працював і жив, готуючи їжу на плитці, де нещодавно розігрівався клей для взуття. Втім, був впевнений – цей шлях його кудись приведе.

Проте спочатку клієнтів майже не було. Тоді Іван реалізував цікаву ідею – домовився в одному з барбершопів поставити крісло, де в костюмі чоботаря чистив клієнтам взуття. Ідея спрацювала – люди почали цікавитися й питати також щодо ремонту взуття. Поступово замовлень стало стільки, що Іван узяв собі помічника – справи пішли вгору. Незабаром помічник Олександр став партнером, а Іван відкрив нову більшу майстерню.

«Тут немає вершини. Тут немає моменту, в який ти можеш сказати: «Дивіться, я зараз майстер, топ». Просто не існує. Бо якщо ти топ тут у районі, то є ще Київ, Україна, а далі Європа і світ», – пояснює він.

Аби популяризувати свій сервіс, хлопці почали знімати відео для соцмереж. Їхні роботи почали набирати сотні тисяч переглядів на Ютуб і мільйони в Тіктоці. Завзято Іван з Олександром працювали без вихідних два-три роки, звільнюючись тільки на Новий рік.

Згодом зусилля Івана виправдалися: у 2020 році він відкрив велику майстерню, а в 2022 готувався до відкриття ще сучаснішої. Але почалася повномасштабна війна. На деякий час він переїхав до родини у село, але невдовзі повернувся до Києва. У травні 2022 року нова майстерня розпочала свою роботу, а за рік Іван відкрив ще й цех. Сьогодні майстри August використовують найкращі інструменти та косметику для шкіри, працюють з брендами Loro Piana, Brunello Cucinelli, Chanel, Hermes, Gucci, Yves Saint Lauren тощо.

Тепер Іван вже не живе в майстерні і може обирати, з якими саме клієнтами працювати:

«Завдяки моїм клієнтам і роботі, яку вони приносять, я можу собі дозволити жити в хорошому ЖК, створювати власну сім’ю маленьку з собачкою. Про їжу й про ліки я вже не думаю – це питання закрите».

Варто зазначити, що на шляху до мети чоловіку не завадила навіть травма руки – ще у дитинстві через нещасний випадок Іван залишився без фаланг на кількох пальцях:

«Я дуже переживав, часто ховав руку. Але скільки років вже пройшло, я навчився робити все абсолютно. Я навіть відчуваю якусь провину перед людьми, в яких більш серйозна травма, бо в мене не така серйозна».

На досягненнях чоловік зупинятися не збирається, адже планує вийти на міжнародну арену як майстер своєї справи:

«Я хочу, щоб про нас знали як про найякісніших майстрів, сюди приїжджали надсилали, як в принципі і зараз надсилають (взуття, – Авт.) з Європи, щоб якомусь пересічному швейцарцю, який ніколи не чув про Україну, доносили, що є якісь майстри в якомусь Києві, про який вони ніколи не чули, що роблять якісь неймовірні роботи».

Підготувала Амєлія МИЙНОВА

Фото – інстаграм-сторінка august.shoe

Джерело:https://yug.today/urodzhenets-sela-na-pivdni-odeshchyny-vyrushyv-do-stolytsi-bez-hroshey-i-zv-iazkiv-aby-vidkryty-vlasnu-spravu-maysterniu-z-restavratsii-brendovoho-vzuttia/

Источник:  https://rabota-i-trud.ua

11.04.2024

Читать остальные статьи...