Ваучер на навчання можна отримати за визначеними 123 спеціальностями. Максимальна сума, яка дається людині на освіту, становить 30,2 тис. грн
В Україні діє державна програма отримання ваучерів на навчання для різних професій. Вона націлена на те, щоб перекрити вартість навчання для майбутнього працівника, повністю або частково, та доступна як для фізичних осіб, так і для бізнесу.
Нещодавно Мінекономіки розширило коло осіб, яким доступні ваучери. Відтепер гроші на навчання можуть додатково отримати:
— учасники бойових дій,
— ВПО (без вимоги щодо відсутності відповідної роботи),
— громадяни старше 35 років зі страховим стажем не менше 10 років.
Зазначимо, що ваучер на навчання можна отримати за визначеними 123 спеціальностями.
У список входять такі професії, як: бджоляр, дорожній робітник, закрійник, кравець, кондитер, кухар, маляр, робітник фермерського господарства, молодша медична сестра, слюсар, швачка, агрономія, ветеринарна медицина, дизайн, маркетинг, підприємство та торгівля тощо.
Використати ваучер можна у закладі освіти, який має ліцензію на здійснення такого виду діяльності. З переліком можна ознайомитися тут.
Хто ще може отримати ваучер?
Участь у програмі можуть взяти ті, хто вже має професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не зареєстрований в службі зайнятості як безробітний.
Зокрема подати заявку можуть такі категорії:
— Громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку;
— Звільнені зі служби в органах внутрішніх справ. Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, органів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;
— Звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
— ВПО працездатного віку;
— Особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.
— Особи з інвалідністю;
— Особи, які у період воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні - це 30,2 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.
Подати заявку на отримання ваучера можна тут.
Источник: https://rabota-i-trud.ua
26.10.2024