Виготовлення еко-сумок та переробка сміття - на Донеччині соціальні підприємці генерували ідеї

У Краматорську близько 50 мешканців Донеччини презентували ідеї з розвитку соціального бізнесу


Участь у заході взяли підприємці Краматорська, Добропілля, Костянтинівки, Бахмута, Слов’янська, а також представники громадських та благодійних організацій, які хочуть навчитися заробляти гроші. Про це повідомляє «Бізнес-Схід».

На практичних вправах говорили про бажання заснувати справу, допомагати безпритульним тваринам, виготовляти екосумки, переробляти сміття та надавати медичні послуги людям.

Підприємниця з Краматорська Яна Ладика прийшла з дітьми, які зараз відвідують літній табір у її освітньому центрі. Яна каже, що ці діти вже за три роки можуть стати підприємцями.

“Мені і самій цікаво тут, у своєму освітньому центрі я роблю знижки для дітей-переселенців, інших пільгових категорій, хочу послухати, як організовують свою роботу соціальні підприємці, як це краще зробити, - сказала Яна Ладика. – також зі мною прийшли діти, вони за кілька років можуть стати теж підприємцями, це вже буде їхній досвід”.

За словами спікера заходу Сергія Корнилюка, у Європі понад 20% бізнесу є соціальними підприємствами, Україна лише почала рухатися у цьому напрямку, хоча законодавчої бази на це у нас зараз немає.

“Після таких Гаражів ідей у різних містах України 15 людей заснували свої соціальні підприємства, вони ще отримували консультації, доопрацьовували свої ідеї, але з’явилися ідеї саме під час таких гаражів, - сказав тренер заходу Сергій Корнилюк. – Людям часто заважає страх – озвучити свою ідею, перші інвестиції, ми вчимося з ними долати ці страхи. У всьому світі найкращі ідеї завжди народжувалися у гаражах або підвалах, тому ми обрали такий формат”.

Про досвід започаткування соціального підприємства розповів Максим Потапчук. Понад ріки тому він заснував виробництво і продаж чаїв з власної садиби. Під час заходу охочі могли спробувати напої.

“Я і раніше допомагав дітям – частину грошей віддавав на культурні ініціативи, зараз на це йде частина прибутку мого бізнесу. Для мене соціальне підприємництво – це не просто про заробляння грошей, це про те, який внесок можу я зробити для покращення життя у суспільстві, я обрав дітей і їхній розвиток”, - сказав соціальний підприємець Максим Потапчук.

Також Сергій Корнилюк анонсував відкриття колцентру для соціальних підприємців, де можна безкоштовно отримати консультацію з питань започаткування і ведення власної справи.

“В Україні це називають словом самозарадність – це коли ти можеш заради не лише собі, а й своїй громаді, спільноті людей. Соціальне підприємництво дозволяє не лише заробити грошей, а й трохи змінити світ на краще”, - cказав Сергій Корнилюк.

30 травня Гараж ідей відбудеться у Маріуполі. Восени охочі зможуть взяти участь у хакатоні, який відбудеться у чотирьох регіонах України.

Нагадаємо, соціальні підприємці Донеччини взяли участь у навчальному візиті до Грузії, де познайомилися з досвідом ведення бізнесу.

 

Источник:https://bizshid.com/news/1236-vyhotovlennia-eko-sumok-ta-pererobka-smittia-na-donechchyni-sotsialni-pidpryiemtsi-heneruvaly-idei

Источник:  https://rabota-i-trud.ua

29.05.2019

Читать остальные статьи...