Через повномасштабне вторгнення рф усе майно було втрачено, домівка згоріла, а виробництво припинилось
Військовослужбовець Микола Воропай разом з донькою Марією Гльозою тримали у Маріуполі успішний бізнес з виготовлення сувенірів. Та через повномасштабне вторгнення рф усе майно було втрачено, домівка згоріла, а виробництво припинилось. Проте родина підприємців не здалася, і тепер відтворює власну справу в Івано-Франківську.
Як їм це вдається – дізнавався Східний Варіант
Повний матеріал читайте тут: з Маріуполя до Івано-Франківська: як родина переселенців відновила бізнес з виробництва дерев’яних сувенірів
Після трьох місяців перебування у Дніпропетровській області, Марія переїхала до Івано-Франківська. Каже, що вони з чоловіком ще до повномасштабної війни думали переїхати до західних областей.
Але Львів для них був трохи шумним та перенасиченим, тому вибір зупинився на Франківську.
Нагадаємо, сьогодні виповнюється рік, відколи останній оборонець Маріуполя вийшов з "Азовсталі" за наказом
Марія разом з батьком Миколою у майстерні в Івано-Франківську. Фото: report.if.ua
Одного разу у гості приїхав тато Марії та запропонував поновити діяльність з виготовлення дерев’яних сувенірів. Микола Воропай виграв грант від Українського ветеранського фонду, гроші з якого пішли на перезапуск виробництва. Назву вирішили взяти нову – “ARTнація”. Марія каже: “Ми вирішили, якщо все починається з нуля, то й назву треба нову”.
Для роботи була створена нова сторінка в Instagram, дизайнерські макети використали ті, що залишились ще з Маріуполя. Спочатку це була така ж продукція, що й до війни, – підставки під кружки та телефони, настільні календарі з дерева, серветниці, магніти, брелоки та інше.
Лазерний станок у майстерні в Івано-Франківську. Фото: “ARTнація” в Instagram
“У нас є й нова ланка виробництва. Ми придбали вишивальну машинку. Зараз опановуємо її, адже це зовсім нове для нас. Але сподіваємось налагодити випуск футболок, екоторбинок і може кепок з вишивкою. Зараз почали співпрацювати з маріупольською сувенірною крамничкою, виготовляємо замовлення”, – розповідає Марія.
Вишивальна машинка. Фото: “ARTнація” в Instagram
Запуск виробництва під час війни не пройшов без проблем. У листопаді, коли родина почала відновлювати майстерню, були періодичні відключення світла, спричинені російськими обстрілами по українськім ТЕЦ. Проблеми є і з логістикою. Якщо у Маріуполі майстерня та домівка родини були в одному місці, то зараз доводиться кожен день долати чималу відстань. Стало складно шукати нових клієнтів.
Продукція “ARTнація”. Фото: “ARTнація” в Instagram
“Тут важче все це починати, бо нікого не знаємо. І поки все це освоїш, для цього потрібен час. Дуже важко з нуля починати. В іншому місці тим більш”, – каже Марія.
Продукція “ARTнація”. Фото: “ARTнація” в Instagram
Марія працює зараз одна, адже чоловік та батько знаходяться на службі. Зізнається, що поки встигає все робити, але найближчим часом будуть розвиватися та розширювати колектив:
“Зараз у нас є продукція, є співпраця з маріупольською крамничкою, плануємо освоювати новий вид продукції. Так і працюємо. Але ми все ще знаходимось на стадії запуску”.
Продукція “ARTнація”. Фото: “ARTнація” в Instagram
Якщо ви хочете дізнатися більше про патріотичні вироби “ARTнації”, це можна зробити на сторінці виробництва
Источник: https://rabota-i-trud.ua
20.05.2023