Як отримати ваучер та що з ним робити — алгоритм дій
У столичній службі зайнятості пояснили, як отримати наступний рівень освіти.
Випускники профтехнічних і передвищих навчальних закладів з соціально вразливих категорій (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю) можуть безкоштовно отримати наступний рівень освіти за однією зі 124 професій або спеціальностей завдяки ваучеру. Перелік затвердило Міністерство економіки України.
До слова з початку року ваучери в столичній службі зайнятості отримали 113 громадян. Спеціальності і професії, які мають найбільший попит: медсестринство, психологія, медицина, охоронник, водій.
«Ваучер може отримати застрахована особа, тобто та людина, яка працювала та сплачувала страхові внески. Це може бути робота під час канікул чи після закінчення навчання», — пояснили у Київському міському центрі зайнятості.
Ключові вимоги для отримання ваучера:
- бути застрахованою особою;
- мати професійну, фахову передвищу або вищу освіту;
- не бути зареєстрованим безробітним.
До речі, сума ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на сьогодні становить 30280 грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то громадянин або роботодавець, у якого працює ця людина, доплачують різницю вартості.
Як отримати ваучер та що з ним робити — алгоритм дій
До слова, нещодавно у «Київському професійному коледжі будівництва і комунального господарства» завершили підготовку 15 слухачів за короткостроковими курсами з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» у межах проєкту «Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих».
Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/101064/
Источник: https://rabota-i-trud.ua
31.07.2024