5 важливих кулінарних навичок, які змінять вас на краще
Навички та вміння — дивовижна штука. Вони змінюють нас. Вони змінюють наше життя. Вони залишаються з нами, куди б нас не занесло.
Навчившись чомусь у минулому, ви зможете неодноразово застосовувати це у майбутньому. Схоже, що коли ми чомусь справді навчилися, воно буде з нами незалежно від стану часу і простору. Головне — практикувати та підтримувати ті вміння, яким ми навчилися.
Тайм-менеджмент та організація
Як ми вже говорили, життя завжди підносить нам щось нове. Саме тому багато філософів порівнювали кухню зі своєрідною моделлю всесвіту. Адже щойно ми закінчуємо планувати свій розклад, і думаємо, що тепер точно встигнемо все зробити вчасно, як на нас звалюється чергове завдання. І саме наповнена рухом, метушлива кухня може бути одним з кращих місць, де можна навчитися справлятися з цією, здавалося б, нескінченною низкою несподіванок.
Особливо це помітно на великій професійній кухні. Вам може здатись, що одночасно відбувається сотня речей. Щось кипить у каструлях, спалахує полум’я, хтось вигукує нові замовлення та завдання. Дещо меншою мірою це може мати місце і на домашній кухні. Особливо, якщо у вас велика сім’я або ви готуєтесь до святкового застілля.
Звичка до порядку
Ця навичка дуже міцно пов’язана з попередньою. Навички тайм-менеджменту особливо ефективні тоді, коли всі предмети на кухні розміщуються на своїх постійних місцях. Ви зможете відпрацювати свої алгоритми переміщення кухнею до автоматизму. При цьому важливо, щоб наприкінці вашого чергового переміщення на вас чекав саме той предмет, який там має бути. Не надто приємно потягнутися рукою за ополоником, а схопити замість нього м’ясницький тесак. Звичайно, в каструлі можна помішувати і тесаком, але це і є типовий приклад відсутності порядку.
Навичка швидкого прийняття рішень в умовах стресу
Було б непогано, якби життя на кухні завжди йшло за планом, але, на жаль, ідеалу не можна досягти в принципі. І це та важлива філософська ідея, без якої ви ніколи не станете гарним кухарем. Ідеал — це те, чого ми прагнемо. А ось на шляху до нього з нами може відбуватися що завгодно. І шлях цей — нескінченний.
Тому, навіть якщо ви навели порядок на кухні і чітко спланували всі свої дії, ви завжди можете зіткнутися з «феноменами», які ви не можете контролювати: непереносимість тих чи інших інгредієнтів кимось із гостей чи клієнтів, поломка обладнання, відсутність необхідних інгредієнтів (причому, навіть не на кухні, а в найближчому магазині чи у постачальника). Ви повинні бути завжди готові, нічому не дивуватися і пам’ятати, що несподіванки, це те, до чого ми повинні оперативно адаптуватися, вигадувати творчі рішення, що працюють.
Освоєння навичок роботи з кухонним спорядженням, а також правильний догляд за ним
Існує велика кількість найрізноманітнішого кухонного спорядження та обладнання. Різноманітні кухонні ножі, каструлі, сковорідки, кухонні дошки, різні варіанти печей, духовок, скороварок. Мабуть, немає сенсу пробувати розібратися відразу в усьому. Але й мати певні базові знання також важливо.
Слід визначитися, що саме ви готуватимете найчастіше. Яке саме спорядження та обладнання вам для цього знадобиться. І постаратися дізнатися якнайбільше, що з необхідного вважається хорошим, а що поганим, що знадобиться в першу чергу, а що можна відкласти на потім.
Тобто, підбір кухонної «начинки» має бути свідомим. Як не дивно, але час, витрачений на придбання знань та пошуки потрібного спорядження, дозволить вам заощадити масу часу, грошей та сил потім, під час самої роботи.
Вміння готувати смачні страви для себе та своїх близьких саме собою є корисною навичкою.
Це вміння не тільки зробить вас корисною, необхідною людиною в очах багатьох, воно подарує вам відчуття впевненості та незалежності. Ви щось умієте. І ви точно про це знаєте.
Таке розуміння зробить із вас іншу, нову людину.
Ну а якщо ваші навички стосуються такої вічної теми, як приготування їжі, вважайте, що ви навчилися чогось дуже важливого у цьому світі. Напевно, це знову звучить занадто філософськи, але насправді більш практичну перевагу уявити важко. Згадайте про це, коли сядете обідати.
Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/95516/
Источник: https://rabota-i-trud.ua
02.03.2024