Одеські равлики завойовують світові ринки (фото)

Це значне зростання демонструє не лише підвищення попиту на українську продукцію, але й високу конкурентоспроможність місцевих виробників на міжнародній арені


Равликові ферми Одещини набирають обертів і виходять на міжнародний рівень. Виробництво м&#39яса равликів стало важливим економічним чинником регіону, а інновації у сфері переробки та приготування дозволяють підприємцям пропонувати нові продукти, такі як фаршировані равлики в різних соусах. Це, у свою чергу, сприяє подальшому розвитку переробної галузі та відкриттю нових ринків збуту.

Про це повідомляє департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

За перші п’ять місяців 2024 року Україна експортувала 447 тонн молюсків, що на 56% більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Це значне зростання демонструє не лише підвищення попиту на українську продукцію, але й високу конкурентоспроможність місцевих виробників на міжнародній арені.

На півночі Одещини, в одному з сіл на березі річки Кодима, вже п’ятий рік успішно функціонує ферма, яка спеціалізується на вирощуванні двох видів равликів: Helix Aspersa Müller та Helix Aspersa Maxima. З площі всього у 10 соток фермери щорічно отримують 2-3 тонни продукції, яка знаходить свого споживача не лише серед місцевих жителів, але й експортується до Барселони.

Равликова ферма в Арчепитівці

На півдні, в Бессарабії, на березі озера в пониззі Дунаю, розташована ще одна ферма, де вирощують популярну в Європі середземноморську породу равликів. Тут дотримуються суворих європейських стандартів: равликів годують виключно натуральними кормами без використання хімічних добавок. Важливою соціальною функцією цієї ферми стала реабілітація переселенців та ветеранів, які знаходять тут спокій та відпочинок, насолоджуючись дегустацією страв з равликів.

У центральній частині області працює ферма, яка, окрім вирощування равликів, займається навчанням усіх охочих до цієї справи. Хоча через війну діяльність була тимчасово призупинена, власники мають амбітні плани на майбутнє, зокрема щодо виробництва фаршированих равликів у різних соусах.

Фото: FSF – Сімейна Равликова Ферма

У Білгород-Дністровському районі розпочато новий амбітний проект зі створення ще однієї равликової ферми. В планах підприємців – будівництво переробного підприємства, яке дозволить експортувати продукцію за кордон. Це свідчить про великий потенціал галузі та зростаючий інтерес до українських равликів на світовому ринку.

Джерело:https://usionline.com/odeski-ravlyky-zavojovuiut-svitovi-rynky-foto/

Источник:  https://rabota-i-trud.ua

24.07.2024

Читать остальные новости...