Ветерани можуть започаткувати власну справу за підтримки держави
У цьому йому допомагає програма «Власна справа», а саме її ветеранський напрямок.
Ветеран Дмитро Мартиненко — переможець програми мікрогрантів «Власна справа», яку запровадив Уряд для колишніх військових. Завдяки підтримці держави він створив не просто мережу кав’ярень, а особливий простір, де можна насолодитися тишею за горнятком смачної кави, а також висловити свою подяку військовим. Про його історію розповіли у Міністерстві у справах ветеранів.
Дмитро приєднався до лав ЗСУ у 2014 році, воював артилеристом на Луганщині. Повернувшись до Києва у 2015 році, він працював у сфері торгівлі, пізніше приєднався до громадської організації «Київська спілка ветеранів АТО Подільського району», яку згодом очолив. Учасники організації допомагали побратимам адаптуватися, розвивали ветеранське середовище, проте змушені були призупинити діяльність через повномасштабне вторгнення.
Сьогодні Дмитро Мартиненко продовжує захищати нашу країну, а в перервах між службою займається розвитком мережі кав’ярень «Тихе місце». У цьому йому допомагає програма «Власна справа», а саме її ветеранський напрямок.
Дмитро отримав грант розміром 1 млн гривень, який витратив на розвиток другого закладу: придбав необхідне обладнання та сировину. На сьогодні в Києві вже відкрито три кав’ярні, і незабаром підприємець планує масштабувати бізнес — відкрити кав’ярні в інших містах.
Дмитро як ніхто інший розуміє, наскільки важливо ветерану повернутися до цивільного життя, тому планує створити безоплатну франшизу для ветеранів та їхніх родин, щоб передати досвід учасникам бойових дій, які повертаються додому.
«Мене надихає результат, кожна краплинка успішного результату наших дій в цьому бізнесі надає неймовірне натхнення працювати далі. Від підбору персоналу до роботи під час війни, при відключенні світла, службі в ЗСУ та постійному волонтерському процесі», — розповідає Дмитро.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць.
Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
З липня 2022 року Уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн.
До слова, ветерани зможуть продавати свої товари в українських супермаркетах.
Джерело:https://vechirniy.kyiv.ua/news/99017/
Источник: https://rabota-i-trud.ua
02.06.2024