Працівник Одеського зоопарку понад п’ятдесят років вивчає та рятує різні види птахів

У Віктора Пілюги є своя теорія появи спеціалістів в області орнітології, він говорить: професія орнітолога – настільки рідкісна, тому що орнітологами не стають, ними народжуються. Світ потребує таких фахівців. Адже саме вони допомагають зберегти рідкісні види птахів, які роблять нашу планету яскравішою та красивішою


Одеський зоопарк спільно з природоохоронною організацією Rewilding Ukraine з 2019 року випускає пугачів у регіоні їх колишнього проживання – у дельті Дунаю. Потомство рідкісного птаха – пугача, в Одеському зоопарку утримують та успішно вирощують вже протягом 20 років, а також навчають молодих птахів полюванню перед випусканням в дику природу. Про це розповіли в Одеській міськраді, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Варто зазначити, що відповідальною справою – зберіганням рідкісних видів птахів в зоопарку, займається Центр розведення хижих птахів та сов під керуванням Віктора Івановича Пілюги. Вивченню та порятунку різних видів птахів фахівець присвятив понад 50 років свого життя.

Як розповіли на сторінці Одеського зоопарку, Віктор Іванович закінчив біофак Одеського університету ім. Мечникова, та ще з першого курсу завдяки керівнику кафедри і польовим виїздам полюбив птахів. А ось займатися саме хижими птахами почав завдяки неприємному випадку: коли ще бувши студентом, узимку на екскурсії по Дністру промочив ноги і захворів. Лікарі заборонили бути у воді, і тоді Віктор Іванович зрозумів, що буде займатися тільки птахами суходолу.

Після закінчення університету Віктор Іванович відправився працювати у заповідник Туркменії, де побачив і вивчив багато рідкісних птахів. Чоловік навіть працював у військово-повітряних силах інженером –орнітологом, де в його обов’язки входила організація роботи на аеродромі по захисту літаків від птахів.

В Одеському зоопарку почав працювати з 1988 року, спочатку завідувачем сектору птахів. А коли у 1989 році був збудований комплекс для розведення хижих птахів, став завідувачем цієї секції. Віктор Пілюга написав біля 30 наукових статей про птахів, їх розведення та збереження у дикій природі.

Завдяки його роботі в Одеському зоопарку протягом 20 років отримують та успішно вирощують потомство рідкісного птаха – пугача. Ним були створені умови, в яких пугачі змогли розмножуватися, а молоді птахи перед випуском навчатися полюванню.

А з 2010 року Одеський зоопарк розпочав програму з реінтропродукції пугачів у Північно-Західному Причорномор’ї. З 2019 року Одеський зоопарк спільно з природоохоронною організацією Rewilding Ukraine почав випускати пугачів в дельті Дунаю. Через 10 років в зоопарку вилупилося пташеня орла-могильника, що стало першим випадком розмноження цього виду поза дикою природою в Україні. Зазначається, що орел-могильник (Aquila heliaca) – дуже рідкісний представник сімейства яструбиних, який занесений до Червоної книги України та до Міжнародної Червоної книги.

Працівники зоопарку розповідають, що щороку навесні до зоопарку «на виховання» приносять чимало пухових пташенят хижих птахів, яких люди випадково підібрали, а за роки війни таких вихованців було навіть більше, ніж зазвичай. Пташенят ретельно доглядає Віктор Іванович, лікує, і більшість із них, як заведено говорити серед фахівців, стають на крило. І поки вони не встигли звикнути до людини – випускає.

У Віктора Пілюги є своя теорія появи спеціалістів в області орнітології, він говорить: професія орнітолога – настільки рідкісна, тому що орнітологами не стають, ними народжуються.

«Світ потребує таких фахівців. Адже саме вони допомагають зберегти рідкісні види птахів, які роблять нашу планету яскравішою та красивішою», – зазначають у дописі працівники зоопарку.

Джерело: https://yug.today/pratsivnyk-odeskoho-zooparku-ponad-p-iatdesiat-rokiv-vyvchaie-ta-riatuie-rizni-vydy-ptakhiv/

Джерело:  https://rabota-i-trud.ua

17.02.2024

Читати решту статей...