Родина Овчарових залишила роботу у державній клініці і відкрила власну. За рік роботи має клієнтів і готується не лише лікувати, а і діагностувати хвороби у тварин
У 2016 році після реорганізації Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини Юлія Овчарова вирішила, що настав час працювати на себе, повідомляє «Бізнес-Схід».
Разом з чоловіком відкрили власну справу – створили приватну ветеринарну клініку.
«Ми орендували приміщення, майже рік ремонтували його. Потім відкрилися, - розповідає Юлія Овчарова. - Ми мали до того певну базу клієнтів, адже люди зі своїми тваринами приходили ще до державної лікарні, почали напрацьовувати нову».
До ветеринарної клініки найчастіше приходять із собаками, котами, папугами, приносять кролів та хом’яків. Останнім часом стали приходити з єнотами.
Цьогоріч у серпні родина Овчарових викупила приміщення і вирішила, що потрібно розвиватися далі. Юлія написала бізнес-план і подала його на конкурс «Український донецький куркуль».
«Ветеринарна медицина не стоїть на місці, ми теж вирішили, що будемо не лише лікувати, а й діагностувати тварин. Це розширить наші послуги. По-перше - це час, щоб наші клієнти не втрачали його. По-друге - гроші, бо їм доведеться їхати кудись, а це додаткові витрати».
Крім жителів Добропілля, до ветклініки приходять клієнти з Олександрівського району, навколишніх сіл. Аби швидко і правильно встановити діагноз тварині, родина Овчарових потребує сучасного обладнання.
«Ми хочемо придбати апарат ультразвукового дослідження, автоматичний гематологічний аналізатор, щоб досліджувати кров тварин, біосейсмічний аналізатор, який покаже нам роботу внутрішніх органів. Так ми будемо знати, як працюють внутрішні органи тварини, яку допомогу потрібно надати», - каже підприємниця про обладнання, яке вона має закупити для центру.
Вартість цього обладнання за проектом складає 665 тисяч гривень, 500 тисяч Юлія Овчарова отримає як фінансову допомогу від міста і області, 165 тисяч гривень планує докласти своїх.
Поки обладнання немає, підприємниця готується їхати на курси навчатися працювати на ньому. Також планує взяти на роботу чотирьох людей.
«Зараз немає проблем, де можна навчитися чогось – було б бажання. На цьому обладнанні я теж хочу вміти працювати. І готуємося взяти на роботу людей. Це буде ветеринарний лікар-терапевт, його помічник, лаборант і прибиральниця. До мене вже приходили на практику студенти, цікавилися роботою», - ділиться планами Юлія.
Крім лікування тварин, підприємниця проводить просвітницьку роботу серед клієнтів. Щомісяця здає звіт про кількість вакцинованих тварин від сказу.
«Не всі, але потроху люди розуміють, що вакцину треба робити. Зараз на Донеччині через заборону відстрілу тварин багато диких, деякі з них хворі. Наше законодавство на відміну від європейського не зобов’язує власників тварин вакцинувати їх. До цього потрібно прийти – як законодавчо, так і на рівні свідомості людей. Ми над цим працюємо, своїм клієнтам розповідаємо про ризики у разі відсутності вакцинації. У моїх звітах щомісяця кількість вакцинованих тварин зростає».
Незабаром у ветклініці на Гагаріна планують встановити телевізор, де будуть транслюватися ролики про вакцинацію тварин та інші навчальні програми.
Маючи два роки стажу підприємницької діяльності, Юлія Овчарова вважає, що податки у державі високі, також сподівається, що в Україні будуть створювати умови для розвитку малого бізнесу, надавати пільгові кредити початківцям-підприємцям і сприяти створенню нових робочих місць.
«При цьому найважливіше у приватному бізнесі, що ти можеш втілити свої ідеї, розширитися, створити послуги, які потрібні людям, - ділиться Юлія. -Працюючи на державному підприємстві, цього не зробиш – там ти просто виконуєш те, що сказали. А тут є поле для творчості, ти можеш себе реалізувати».
Источник:https://bizshid.com/article/694-u-dobropilli-likuyut-enotiv-i-vprovadzhuvatimut-uzd-dlya-tvarin
Джерело: https://rabota-i-trud.ua
06.11.2018